Dzień Inwestora Indywidualnego

Oferta publ. do 175 mln akcji InPostu rusza dziś, przedział cenowy: 14-16 euro

Udostępnij

Oferta publiczna do 175 mln istniejących akcji InPostu (stanowiących 35% kapitału) rozpoczyna się dziś – zapisy na akcje potrwają od 21 do 28 stycznia br., podała spółka w prospekcie emisyjnym. Przedział cenowy akcji ustalono na 14-16 euro, co daje kapitalizację rynkową spółki w wysokości 7-8 mld euro, podano w aneksie do prospektu. Oczekiwany dzień debiutu akcji na Euronext Amsterdam to 29 stycznia.

Oferta dotyczy prywatnej sprzedaży istniejących akcji spółki, skierowanej do wybranych inwestorów instytucjonalnych.

Akcjonariuszami sprzedającymi są: (i) AI Prime & Cy SCA (należący do funduszy Advent International Corporation); (ii) Templeton Strategic Emerging Markets Fund IV, LDC; oraz (iii) PZU Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych BIS 2.

Globalni koordynatorzy oferty (Citigroup Global Markets Europe, Goldman Sachs Bank Europe i J.P. Morgan) mają opcję dodatkowego przydziału, którą mogą wykonać w ciągu 30 dni po debiucie giełdowym. W jej efekcie oferta mogłaby wzrosnąć do ok. 40,3% kapitału spółki, podano w prospekcie.

Ponadto spółka i akcjonariusze sprzedający zobowiązali się do lock-upu na 180 dni, a członkowie zarządu i rady nadzorczej – na 360 dni, podano w aneksie.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. Liczba Paczkomatów InPost przekracza obecnie 10 000 urządzeń.

ISBnews
ISBnews
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.

Najnowsze

Zobacz również