Obrady Sejmu zostały odroczone do środy do godz. 9.00

sejm

sejmSejm przyjął wniosek o odroczenie obrad do środy do godz. 9:00. Za wnioskami o przerwanie obrad lub ich odroczenie, poddanymi wspólnie pod głosowanie opowiedziało się 218 posłów, 207 było przeciwnych, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Po głosowaniu prowadzący obrady wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zwrócił się o wycofanie wniosku w sprawie odroczenia obrad. Nie spotkały się one z aprobatą.

„Zaproponowałem rozwiązanie kompromisowe, kilkugodzinną przerwę teraz, żeby Platforma mogła przedyskutować w swoim gronie, swojego klubu projektu ustaw, czterech, które są zgłoszone na obrady Izby. Platforma nie zgodziła się na to […] W tej sytuacji, skoro klub Platformy nie zgodził się na zmodyfikowanie czy wycofanie swojego wniosku, jestem zmuszony odwlec obrady Sejmu do jutra, do godz. 9.00” – powiedział Terlecki w Sejmie.

Sejm miał dzisiaj zająć się czterema poselskimi projektami ustaw, dotyczących walki z COVID-19.

Pod obrady miały trafić: poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19, zgłoszony przez PiS oraz poselski projekt nowelizacji o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (zgłoszony przez klub Lewicy), poselski projekt nowelizacji o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (zgłoszony przez PSL) oraz projekt nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (autorstwa KO)

Posłowie mieli też zapoznać się z informacją premiera na temat stanu przygotowania państwa na rosnącą falę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i wywoływanej nim choroby COVID-19, a także wirusa grypy w czasie pandemii koronawirusa.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments