Nowy hit od Nintendo bije rekordy sprzedaży – 10 mln egzemplarzy w 3 dni

Udostępnij

Nintendo pochwaliło się rekordowymi wynikami sprzedaży gry The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. W ciągu pierwszych trzech dni od premiery gracze kupili aż 10 milionów kopii tego tytułu. To jeden z najlepszych wyników w historii branży.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom największym hitem 2023 roku? The Legend of Zelda - figurki

Zacznijmy od tego, że już pierwsze opinie recenzentów na temat The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom były bardzo pozytywne. Na portalu Metacritic tytuł zdobył rekordowe w tym roku 96 punktów na podstawie 96 recenzji branżowych specjalistów.

Tak pochlebne przyjęcie ze strony ekspertów od razu wskazywało, że gra może okazać się sporym hitem sprzedażowym. Nintendo przeszło jednak samo siebie. Japoński gigant poinformował, że w ciągu trzech dni od premiery sprzedano ponad 10 milionów kopii gry.

Dla porównania, Cyberpunk 2077 od polskiego CD Projekt sprzedał się w 13,7 miliona egzemplarzy w 21 dni. Natomiast bardzo popularna w ostatnim czasie gra Hogwarts Legacy, która dzieje się w uniwersum Harry’ego Pottera, potrzebowała dwóch tygodni, by dobić do 12 milionów sprzedanych kopii.

Najszybciej sprzedający się „exclusive” w historii

Ponadto, trzeba zwrócić uwagę, że The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom to tak zwany tytuł ekskluzywny, co oznacza, że jest on dostępny jest wyłącznie na jedną konsolę – Nintendo Switch.

Z kolei zarówno wspomniany Cyberpunk 2077, jak i Dziedzictwo Hogwartu były grami dostępnymi od dnia premiery na wielu platformach. Dlatego wynik sprzedażowy produkcji Nintendo jest tym bardziej imponujący.

Do tej pory najpopularniejsza produkcja ekskluzywna ostatnich lat – God of War: Ragnarok, wydana na konsole Sony PlayStation 4 i 5 – potrzebowała trzech miesięcy, by przekroczyć 11 milionów sprzedanych kopii. W praktyce oznacza to, że The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom to najszybciej sprzedający się tytuł ekskluzywny w historii.

Najlepiej sprzedającą się grą z serii The Legend of Zelda pozostaje jednak poprzednia odsłona – Breath of the Wild, która, wydana na Wii U i Switcha w 2017 roku, znalazła do tej pory ponad 30 milionów nabywców. Należy jednak dodać, że w ciągu pierwszego tygodnia od jej wydania, produkcja ta znalazła “tylko” 1,34 miliona nabywców.

Najdroższa gra na Nintendo Switch

Warto również uwagę, że The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom to obecnie najdroższa gra na Nintendo Switch. W oficjalnym sklepie Nintendo kosztuje ona 70 dolarów, a w Polsce – 289,90 PLN.

O grze The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom to przygodowa gra akcji z otwartym światem, przedstawiająca kolejne przygody Linka oraz Zeldy. Tytuł jest częścią popularnego cyklu od przeszło 30 lat rozwijanego przez firmę Nintendo.

Najnowsza odsłona serii stanowi bezpośrednią kontynuację The Legend of Zelda: Breath of the Wild. W tej części Link znów musi uratować Hyrule przed złem, tym razem eksplorując również podniebne wyspy, w czym pomogą mu nowe umiejętności.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild i wykorzystuje wiele rozwiązań, których twórcy nie zdążyli wprowadzić w poprzedniczce. Obie pozycje łączy zbliżony model rozgrywki oraz komiksowa oprawa wizualna.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również