Nowe narzędzia w rękach komorników – egzekucje będą skuteczniejsze

496
Komornicy konfiskujący ruchomości

Ministerstwo Finansów podało, że w serwisie e-Urząd Skarbowy zostały udostępnione kolejne usługi, składające się na pakiet Konta Komornika.

Wprowadzenie tego narzędzia sprawiło, że proces dokonywania zajęć nadpłat i zwrotów został zautomatyzowany, podobnie jak ich obsługa w urzędach skarbowych. Zdaniem Ministerstwa Finansów poprawi to skuteczność egzekucji komorniczych.

Pakiet Konta Komornika w serwisie e-Urząd Skarbowy Tablica z napisem "skonfiskowano"

Nowe usługi składające się na Pakiet Komornika polegają na przyjmowaniu zawiadomień o zajęciu wierzytelności, ich aktualizacji lub uchyleniu, a także wymianie korespondencji związanej z prowadzonymi postępowaniami egzekucyjnymi pomiędzy komornikami sądowymi i urzędami skarbowymi.

W praktyce komornicy sądowi mogą wysyłać dokumenty za pomocą systemu, w którym prowadzą postępowania i odbierać odpowiedzi tą samą drogą. Jest to możliwe dzięki komunikacji i wymianie danych pomiędzy systemami.

Warto dodać, że to już kolejne usługi dla komorników sądowych udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową (KAS). W grudniu 2022 roku została bowiem uruchomiona automatyczna obsługa wniosków komorników o udostępnienie informacji.

Skuteczność egzekucji komorniczych wzrośnie

Wiceminister Finansów, Anna Chałupa oznajmiła, że udostępnione usługi znacznie upraszczają i poprawiają skuteczność egzekucji komorniczych.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments