Nowa strategia Coal Energy – akcje wystrzeliły

Węgiel

Zarejestrowana w Luksemburgu, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Coal Energy ogłosiła w piątek po południu nową strategię opartą na czterech filarach. Informacja ta wywołała wzmożony popyt na akcje wśród uczestników rynku. Dziś papiery wartościowe Coal Energy drożeją aż o 24,8%.

Strategia Coal Energy na lata 2023-2026 – najważniejsze informacje Węgiel

W ogłoszonej w piątek strategii Coal Energy na lata 2023-2026 zaznaczono, że większość aktywów została utracona już w 2014 roku (7 z 10 kopalń i dwa zakłady wzbogacania węgla) po zajęciu przez Rosję Obwodu Donieckiego.

W lutym 2022 roku po agresji Rosji niemożliwe stało się wydobycie węgla w tych kopalniach, które jeszcze funkcjonowały. Rynek wewnętrzny został zdestabilizowany, a Ukraina chce w długim terminie odejść od węgla jako głównego paliwa energetycznego.


Plantwear

 

Partnerem portalu Portfel Polaka jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków.

Wybierz biżuterię dla siebie!


Dlatego celem strategicznym spółki stało się odejście od wydobycia węgla energetycznego w Ukrainie i wykorzystanie doświadczenia i wiedzy do prowadzenia działalności wydobywczej w branży surowców w Ukrainie i Europie. Coal Energy chce także wziąć udział w odbudowie Ukrainy.

Główne filary strategii Coal Energy to:

  • Ponowne uruchomienie produkcji węgla koksowego w kopalni St. Matrona w Ukrainie (konieczne jest jednak wstrzymanie działań militarnych)
  • Świadczenie usług górniczych w Unii Europejskiej (przez stworzenie lub zakup spółki w jednym z krajów)
  • Zdobycie licencji na wydobycie surowców w Ukrainie i Europie
  • Świadczenie usług doradczych

Akcje wystrzeliły

Publikacja strategii Coal Energy wywołała prawdziwą euforię wśród inwestorów. W efekcie, akcje spółki zyskują dziś aż 24,8%, a ich kurs w godzinach porannych osiągnął najwyższą wartość od 20 lipca.

Wykres akcji Coal Energy

O Coal Energy

Coal Energy to zarejestrowana w Luksemburgu spółka działająca w branży górniczej, zajmująca się wydobyciem węgla energetycznego i koksowego.

Co istotne, na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka zadebiutowała w 2011 roku, ale przez ostatnie dwa lata bardzo oszczędnie komunikowała się z inwestorami i z dużym opóźnieniem (jeśli w ogóle) publikowała raporty finansowe.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy akcje Coal Energy jednak często obiektem spekulacji – w zależności od rozwoju sytuacji na froncie i rynku węgla ich kurs gwałtownie rósł lub spadał.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments