Novaturas wznowi loty do ZEA i na Malediwy

279

samolotOprócz wznowienia lotów do Egiptu, Novaturas do programu kierunków wakacyjnych na luty-marzec włączy również loty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i na Malediwy, podała spółka.

„Egipt zawsze był najbardziej popularnym kierunkiem wakacyjnym w sezonie zimowym. Pierwszy samolot z lotniska w Wilnie wystartuje do Egiptu 20 lutego. Zaplanowaliśmy dwa loty w tygodniu do kurortów Hurghada i Sharm el Sheikh. Do egipskich kurortów już od jakiegoś czasu latają mieszkańcy Polski i innych krajów europejskich, a podróżni 'Novatours' z Estonii będą mogli cieszyć się słonecznymi wakacjami w Egipcie już od 13 lutego. Rząd egipski zobowiązał się do zapewnienia opieki medycznej, jeśli podróżni zarażą się wirusem podczas wakacji, a hotele przestrzegają ścisłych protokołów bezpieczeństwa i higieny. Do końca sezonu wizy do kurortów tego kraju są bezpłatne” – powiedziała szefowa grupy Novaturas Audron Keinyt, cytowana w komunikacie.

Spółka wznowiła loty na Teneryfę od 5 lutego. Od połowy lutego planowane są również loty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a od marca – na Malediwy. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna i warunki będą sprzyjające, to w połowie wiosny spółka planuje zaoferować podróżnym pakiety wakacyjne do Turcji, Grecji, Bułgarii i innych popularnych kierunków wakacyjnych. Więcej egzotycznych miejsc wakacyjnych będzie dostępnych dla podróżnych z całego regionu bałtyckiego w ciągu tego roku, podkreślono.

„Zapotrzebowanie na egzotyczne kierunki wakacyjne rośnie, dlatego latem będziemy oferować turystom z krajów bałtyckich pakiety wakacyjne na Bali i Seszelach, a w ostatnich miesiącach tego roku – wakacje w kurortach na Kubie i Mauritiusie” – dodała Keinyt.

Novaturas jest największym operatorem turystycznym na Litwie, Łotwie i w Estonii zarówno pod względem wartości sprzedaży, jak i liczby pasażerów. Grupa ma ponad 40% udziału w regionie w rynku zorganizowanych lotów czarterowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2018 r.

Poprzedni artykuł3T Games planuje debiut na NewConnect na początku 2022 r.
Następny artykułPoczta Polska ograniczy skalę zwolnień do maks. 2 tys. osób w 2021r.
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments