Dolar zyskiwał w czwartek. Notowania franka przy 4,74 PLN.

367

Złotówka, w czwartek 4 listopada przeważnie zyskiwała wobec głównych światowych walut. Jedynie dolar wzrósł wczoraj w relacji do złotego. Najwięcej w stosunku do polskiej waluty stracił brytyjski funt. Za funta płaciło się najmniej w okolicach 5,36 PLN. Kurs pary walutowej EUR/PLN oscyluje dziś, w piątek 4 listopada poniżej 4,69 PLN. Notowania franka zaś znajdują się przy 4,74 PLN. Co pokaże złotówka na koniec tygodnia?

Odpuszczenie ze strony franka

Frank wobec złotego postawił w czwartek po południu na spadek. Notowania franka odpuściły walkę w strefie cenowej 4,7620-4,7860 PLN. Kurs pary CHF/PLN dziś po godzinie 9 rano oscylował przy 4,74 PLN. 

Teraz notowania franka do złotego za cel obrać mogą niższe poziomy. Jeżeli na parze CHF/PLN niewiele się zmieni, ta zmierzać ma szansę do 4,70 PLN.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 04.11.2022

Para EUR/PLN z celem na sierpniowe dołki?

Euro wczoraj zdaje się pożegnało ze strefą cenową 4,7170-4,7370 PLN. Bronić miała ona rynek pary walutowej EUR/PLN przed spadkami. Waluta europejskiej wspólnoty wobec złotego postawiła dziś na zbadanie wrześniowego minimum. Przebicie tych z kolei skierować może notowania EUR/PLN do sierpniowych dołków. Czy w piątek, 4 listopada przyjdzie nam płacić w okolicach 4,66 PLN za jedno euro?

Dolar był bliski sięgnięcia 4,85 PLN

Amerykański dolar wczoraj, 3 listopada jako jedyny z omawianych światowych walut zyskiwał wobec złotego. Już w środowym przeglądzie par walutowych zakładaliśmy, że celem dla dolara może być 4,85 PLN. Bliski sięgnięcia tego celu dolar był wczoraj po południu. Najwięcej za amerykańską walutę przyszło zapłacić w okolicach 4,8450 PLN. 

W piątek, 4 listopada rano patrzymy na wykres pary walutowej USD/PLN. Obecnie dolar wobec złotego zmaga się z utrzymaniem strefy cenowej 4,7850-4,8100 PLN. Jeżeli dolar ten zakres odpuści, notowania USD/PLN powrócić mogą do 4,7650 PLN. Należy jednak liczyć się z tym, że dolar z obecnych rejonów ma sposobność generować ruch wzrostowy. Obserwacja rynku w obecnej strefie (4,7850-4,8100 PLN) zdaje się kluczowa.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 04.11.2022

Notowania pary GBP/PLN zeszły w okolice 5,36 PLN

Najwięcej w czwartek wobec złotego stracił brytyjski funt. Spadek notowań pary GBP/PLN spowodowała decyzja brytyjskiego banku centralnego. Funt nie udźwignął niepokojących prognoz gospodarczych wydanych przez bank centralny. Warto będzie teraz przyglądać się temu, na jakich zakresach para GBP/PLN pokaże stabilizację.

Podsumowanie

Rodzima waluta w listopadzie przedłuża swoją dobrą passę, szczególnie wobec euro i franka. Funt przeżywa ogólnie słabszy moment, a złotówka może to wykorzystać.

Poprzedni artykułPowstaje seria NFT „Gry o tron”
Następny artykułBrytyjczycy zapowiadają kryzys
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Twórca organizacji naukowych.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments