Notowania euro poniżej 4.47 PLN. Ile kosztuje funt 14.06.2023?

Udostępnij

Podczas wczorajszej sesji główne światowe waluty niespodziewanie zyskiwały do złotego. Największą moc pokazał funt, który umocnił się do złotówki aż o 1,4%, czyli zyskał około 7 groszy.

Dziś natomiast na rynku walutowym dominują mieszane nastroje. W ostatnich godzinach nawet to złotówka powróciła do łask i znów zaczęła zyskiwać do innych walut. W efekcie, za dolara płacimy już 4.13 PLN, a kurs euro znajduje się na 4.46 PLN. Ile kosztuje frank 14.06.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Notowania dolara znów poniżej 4.14 PLN

Dolar amerykański okazał się wczoraj silniejszy od złotego. Notowania pary USD/PLN wzrosły na przestrzeni dnia o 2 grosze i zakończyły wczorajszą sesję powyżej 4.14.

Następnie, w godzinach nocnych kurs dolara poszybował o kolejne dwa grosze w górę. Dziś rano doszło jednak do kompletnej zmiany nastrojów. Notowania amerykańskiej waluty wyraźnie tracą, w tej chwili kurs USD/PLN znajduje się już blisko poziomu 4.13.

Jeśli trend ten się utrzyma, istnieje szansa, że jeszcze przed końcem tego tygodnia za dolara amerykańskiego znów będziemy płacić 4.11 PLN. Do tej pory poziom ten – zarówno w maju, jak i w czerwcu – skutecznie powstrzymywał spadki.

Wykres USD/PLN

Kurs euro na 4.46 PLN

Podczas wczorajszej sesji waluta europejskiej wspólnoty była znacznie mocniejsza od złotówki. Euro zyskało we wtorek do złotego 3,5 grosza i zakończyło dzień powyżej poziomu 4.47 PLN.

Mało tego, dziś w godzinach nocnych kurs EUR/PLN mocno zbliżył się nawet do wartości 4.49. Rano to złotówka zaczęła jednak pokazywać moc. W ostatnich godzinach notowania waluty europejskiej wspólnoty wyraźnie tracą, w tej chwili kurs EUR/PLN znajduje się już na poziomie 4.46.

Celem złotówki z całą pewnością jest obecnie powrót do notowanych w piątek i poniedziałek poziomów EUR/PLN między 4.43 a 4.44. Z całą pewnością nie będzie to jednak łatwe zadanie.

Wykres EUR/PLN

Ile kosztuje funt 14.06.2023?

Zdecydowanie najmocniejszą walutą wczorajszej sesji okazał się jednak funt szterling. Brytyjska waluta zyskała we wtorek do złotego aż 7 groszy i zakończyła dzień powyżej poziomu 5.23 PLN.

Następnie, dziś w godzinach nocnych kurs USD/PLN mocno zbliżył się nawet do wartości 5.25. Dziś rano doszło jednak do kompletnej zmiany nastrojów. Notowania brytyjskiej waluty wyraźnie tracą. W tej chwili jej kurs znajduje się już poniżej poziomu 5.22 PLN.

Jeśli trend ten się utrzyma, istnieje szansa, że już niebawem kurs GBP/PLN spadnie poniżej wartości 5.21, a następnie zdoła powrócić poniżej poziomu wykładniczej średniej kroczącej EMA 100, czym kompletnie zaneguje ostatni impuls wzrostowy.

Wykres GBP/PLN

Za franka płacimy niecałe 4.57 PLN

Także frank szwajcarski wczorajszą sesję może zaliczyć do wyjątkowo udanych. Szwajcarska waluta zyskała we wtorek do złotego ponad 4 grosze i zakończyła dzień nieznacznie poniżej poziomu 4.59 PLN.

Mało tego, dziś w godzinach nocnych kurs CHF/PLN niemalże osiągnął wartość 4.60. W kolejnych godzinach sytuacja jednak się odwróciła i rano to złotówka zaczęła pokazywać moc. W tej chwili za franka szwajcarskiego płacimy już niecałe 4.57 PLN.

Celem złotówki w kontekście pary CHF/PLN z całą pewnością jest obecnie powrót do notowanego w poniedziałek wieczorem poziomu 4.54. Wydaje się jednak, że przed polską walutą jeszcze daleka droga, a zniwelowanie całego wczorajszego wystrzału franka może być wymagającym zadaniem.

Wykres CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również