Niedziele handlowe wracają? [KOMENTARZ EKSPERTA]

Informacje prasowe

284

Bartosz Górecki - Brand Manager w merceRuch w galeriach handlowych osiągnął już prawie poziom z zeszłego roku, a ponowne otwarcie sklepów w niedziele powinno dodatkowo pomóc w wygenerowaniu większego ruchu – podaje Bartosz Góreki – Brand Manager w merce.com.

W poniższym komentarzu Bartosz Górecki odnosi się do medialnych doniesień na temat przygotowanego przez pracodawców projektu ustawy znoszącej zakaz handlu w niedzielę. Zgodnie, z którym handlowe niedziele miałyby wrócić na czas epidemii i przez pół roku po jej ustąpieniu.

Komentarz eksperta

Pytanie, ile osób wróciło do galerii ze względu na sentyment i jest to tylko chwilowy entuzjazm, a ile faktycznie zostawia tam pieniądze. Mimo dostosowania się galerii do wymogów prawnych i dbania o bezpieczeństwo kupujących, nie mogą oni liczyć na taką samą swobodę zakupów, jak jeszcze na początku roku.

Wiele sklepów, zwłaszcza działających w galeriach handlowych, przez dwa miesiące ponosiło wysokie straty, więc dodatkowy dzień pracy pozwoliłby im podreperować wyniki finansowe. Długoterminowo jednak nie będzie to rozwojowe dla branży handlowej, gdyż makrotrendy, takie jak choćby rosnące koszty pracy, skłaniają sprzedawców do przesuwania dystrybucji do internetu.

Już pierwotne zamknięcie sklepów w niedziele przełożyło się na większy ruch w sklepach online w tych dniach i na pewno duża część kupujących zostanie już w tym kanale. Teraz okazuje się, że zakupy w internecie są nie tylko bezpieczniejsze, ale również coraz wygodniejsze, a usługi takie jak darmowy zwrot czy dostawa następnego dnia sprawiają, że różnice na niekorzyść internetu zacierają się coraz szybciej.

Komentarz przygotował
Bartosz Górecki – Brand Manager w merce.com

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments