Netflix otworzy w Polsce centrum inżynieryjne

279
Netflix

Netflix otworzy w Polsce, w Warszawie, centrum inżynieryjne. To ma pracować nad globalnymi rozwiązaniami serwisu. Oznacza to zatrudnienie w naszym kraju aż kilkudziesięciu inżynierów.

Netlix w Polsce

Wybraliśmy Polskę ze względu na dostęp do świetnych specjalistów – polskie uczelnie informatyczne mają doskonałą reputację, a deweloperzy z Polski są cenionymi ekspertami, chętnie zatrudnianymi na całym świecie – komentuje Deborah Black, wiceprezydent Engineering. – Cieszymy się na tę współpracę i wierzymy, że nowe centrum pomoże nam rozbudować naszą globalną organizację technologiczną i przynieść jeszcze więcej innowacji w rozwiązaniach, które tworzymy.

Jak podano w informacji prasowej, pracownicy nowego biura będą mieć wpływ na produkuję takich topowych seriali jak: „Wiedźmin”, „The Crown” czy „Stranger Things”.

W ofertach pracy – obecnie na trzy stanowiska – poza wymaganiami i opisem obowiązków – nie podano wynagrodzeń.

Biuro w stolicy kraju

Przypomnijmy, że w 2022 roku Netflix otworzył też inne biuro w Warszawie. To tam przeniesiono pracowników, którzy pracowali wcześniej w Amsterdamie. To tam wcześniej zlokalizowano biuro, które zajmowało się produkcjami na Europę Środkowo-Wschodnią.

Biuro w Warszawie ma być jednak tylko tymczasowe. Nie wiadomo, jak długo będzie działało w stolicy Polski i gdzie znajdzie się docelowa lokalizacja.

Firma sypie kasą

Do tego firma wprowadza program dodatkowego wynagrodzenia dla osób, które były zaangażowane w pracę nad produkcją filmów i seriali, które osiągną określoną oglądalność na platformie. Jak dodano, warunki i zasady dotyczące tych wynagrodzeń będą każdorazowo ustalane we współpracy z lokalnymi producentami.

Porozumienie oparte o zapisy art. 18 Dyrektywy UE w sprawie prawa autorskiego i praw pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym przyniesie korzyści osobom, które mają wpływ na sukces serialu – m.in. scenarzystom, reżyserom, operatorom filmowym, aktorom pierwszego i drugiego planu, podano w komunikacie prasowym. Wynagrodzenie będzie wypłacane tym osobom bezpośrednio.

Zdaniem ekspertów to innowacyjne rozwiązanie. Netflix zdecydował się na nie jako pierwsza taka firma w Polsce.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments