Nestmedic chce pozyskać ok. 1 mln euro w ramach platform crowdfundingowych

199

NestmedicNestmedic rozpoczął działania mające na celu pozyskanie finansowania za pośrednictwem platform crowdfundingowych działających na rynku niemieckim (Companisto, Seedrs, Seedmatch itp.), podała spółka. Zarząd oczekuje, że spółka pozyska w ten sposób finansowanie wysokości ok. 1 mln euro.

„Finansowanie pozyskane w ramach powyższych platform zostanie przeznaczone przez emitenta na przygotowanie nowej wersji technologii Preganbit Pro, której składowymi są nowy system IT, nowe urządzenie wraz z sondami, przygotowanie spółki do działalności na rynkach zagranicznych, w tym na rynku w USA oraz finansowanie bieżącej działalności. Oczekiwaniem zarządu jest pozyskanie finansowania w wysokości ok. 1 mln euro” – czytamy w komunikacie.

„Emitent spodziewa się zawarcia umowy z platformą crowdfundingową do końca września 2020 r. Z kolei uruchomienie akcji crowdfundingowej jest planowane na IV kwartał bieżącego roku” – podano także.

W celu zapewnienia lepszego zarządzania pozyskiwaniem finansowania Nestmedic zawarł umowę o współpracy z profesjonalnym podmiotem doradczym tj. DLT Capital GmbH, której przedmiotem jest wsparcie, doradztwo i konsultacje w zakresie pozyskania finansowania dla spółki.

„Na wynagrodzenie DLTC składa się wynagrodzenie za czas spędzony nad realizacją umowy oraz wynagrodzenie ryczałtowe i prowizyjne w przypadku zebrania podczas inwestowania zbiorowego środków w wysokości 500 000 euro” – czytamy także.

Nestmedic SA powstał w 2014 roku. Zespół spółki stworzył innowacyjny produkt – system teleKTG do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań i analizowania wyników w ostatnim trymestrze ciąży. Nestmedic zadebiutował na NewConnect w 2017 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments