NENT Group pokaże rozgrywki UEFA na platformie Viaplay w Polsce

335

Nordic Entertainment Group (NENT Group), który planuje w sierpniu 2021 r. uruchomić w Polsce nowy serwis streamingowy Viaplay, pozyskał prawa do transmisji spotkań piłkarskiej Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA od początku sezonu 2021/22 do końca sezonu 2023/24, podała spółka.

NENT Group dodał prawa do transmisji europejskich rozgrywek klubowych do posiadanych już, wyłącznych praw do pokazywania niemieckiej Bundesligi. Oznacza to, że obecnie NENT Group posiada prawa do pokazywania dwóch wymienionych europejskich rozgrywek klubowych na siedmiu rynkach: w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Islandii, Estonii, a także na Łotwie, Litwie oraz w Polsce, podkreślono.

Rozgrywki Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA składają się z 282 spotkań, w których rywalizować będą 64 drużyny, zarówno w ramach fazy grupowej, jak i pucharowej – mecze będą rozgrywane łącznie przez 15 tygodni. Do fazy grupowej będą mogły zakwalifikować się trzy polskie drużyny.

NENT Group już wcześniej zapewniła sobie wyłączne prawa do pokazywania spotkań pierwszej oraz drugiej niemieckiej Bundesligi w Polsce, przez okres czterech lat, do sezonu 2024/25.

„Naszą ambicją jest, by platforma Viaplay była wiodącym dostawcą treści sportowych i rozrywkowych w Polsce. Będziemy budować naszą pozycję oraz sportowe portfolio krok po kroku. Po ogłoszeniu wyłącznego partnerstwa z Bundesligą, cieszę się, że teraz mogę poinformować o nabyciu praw do transmisji dwóch europejskich rozgrywek klubowych, które będą miały duże znaczenie dla polskich kibiców. Jesteśmy partnerem UEFA od niemal 30 lat i chcemy rozszerzać to partnerstwo także na polskim rynku” – powiedział prezes NENT Group Anders Jensen, cytowany w komunikacie.

Nordic Entertainment Group (NENT Group) to wiodący dostawca rozrywki w regionie nordyckim, posiadający serwisy streamingowe, kanały telewizyjne i stacje radiowe. Spółka zlokalizowana jest w Sztokholmie i notowana na giełdzie Nasdaq Stockholm.

Poprzedni artykułWkład własny jako warunek otrzymania kredytu hipotecznego
Następny artykułDemolish Games pozyskał 1 mln zł z emisji publicznej akcji
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments