NanoGroup i Marion pracują nad certyfikacją maseczek z powłoką biobójczą

567

NanoGroupNanoSanguis – spółka zależna NanoGroup – opracowało na rzecz gdyńskiej spółki Marion innowacyjną technologię maseczek ochronnych o właściwościach biobójczych. Obecnie, we współpracy z NanoGroup, Marion pracuje nad procesem certyfikacji oraz uruchomieniem linii produkcyjnej maseczek, które trafią do sprzedaży po uzyskaniu niezbędnych atestów, podało NanoGroup.

Maseczki ochronne zostały wyposażone w powłokę biobójczą, aby zwiększyć – w porównaniu z tradycyjnymi maseczkami – ochronę przed zakażeniem wirusem SARS – CoV – 2 wywołującym chorobę COVID-19. Właściwości biobójcze maseczek zostały potwierdzone w wewnętrznych badaniach laboratoryjnych na partii testowej maseczek wykonanej przez NanoSanguis, podano.

Jak wskazał prezes NanoGroup Marek Borzestowski, umowa z Marion będzie miała wpływ na wyniki NanoGroup w 2020 r.

„Warunki umowy są objęte klauzulą poufności. Mogę jedynie powiedzieć, że wynagrodzenie składa się z części stałej, która wpłynie do spółki w tym roku i określonego procentu od sprzedawanych maseczek, które będzie wypłacane NanoGroup przez 7 lat od podpisania umowy” – powiedział Borzestowski, cytowany w komunikacie.

Rola NanoGroup obejmuje prace od opracowania koncepcji technologii modyfikacji maseczek ochronnych, poprzez wykonanie partii testowych nowych produktów, aż po wdrożenie opracowanej technologii na linii produkcyjnej wraz z opracowaniem metodologii i doborem urządzeń do procesu kontroli jakości nowych produktów.

„Rozpoczęliśmy proces certyfikacji oraz ochrony patentowej technologii. Mam nadzieję, że nasza innowacja zapewni ludziom w Polsce a później w całej Europie dodatkową, wyjątkowo skuteczną ochronę przed wirusem wywołującym COVID-19. Maseczki będą posiadać właściwości bakterio i wirusobójcze, dzięki którym będą zdecydowanie skuteczniejsze od powszechnie używanych na rynku” – powiedział prof. Tomasz Ciach odpowiedzialny za rozwój technologii w NanoGroup.

Firmy rozpoczęły proces zgłoszenia w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

„Opracowane przez naukowców NanoGroup maseczki z warstwą biobójczą dają nam przewagę technologiczną i umożliwią nam konkurowanie jakością produktu na rynku zdominowanym przez produkty chińskie. Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań da nam przewagę konkurencyjną na wymagającym europejskich rynkach w obszarze ochrony zdrowia. Już teraz zainteresowanie naszym produktem jest większe niż moce pierwszych dwóch linii produkcyjnych które stawiamy” – powiedział prezes Marion Waldemar Ostrowski.

Dodał, że spółka planuje kontynuować współpracę z NanoGroup w obszarze realizacji strategii poszerzania asortymentu poprzez realizację zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych.

W skład NanoGroup wchodzą trzy spółki zależne działające od kilku lat (NanoVelos S.A., NanoSanguis S.A., NanoThea S.A.), w których prowadzony jest rozwój pięciu zaawansowanych projektów biotechnologicznych. NanoGroup koordynuje i nadzoruje działania poszczególnych spółek zależnych, będąc ośrodkiem, w którym podejmowane są decyzje dotyczące tworzenia i realizacji strategii rozwoju. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments