„Najtańszy” Netflix z problemami

Udostępnij

Od początku listopada 2022 roku dostępny jest najtańszy abonament platformy Netflix. Problem w tym, że ograniczenia w jego ramach są większe, niż przewidywano.

Netflix tani, ale z ograniczeniami

Klienci Netflixa, którzy skorzystają z najtańszego pakietu, będą musieli oglądać reklamy. Każda z nich może trwać od 15 do 30 sekund i pojawić się w dowolnym momencie filmu. Do tego, jak się okazuje, będziemy mieli ograniczony dostęp do oferty.

Pakiet obejmuje tylko jedno urządzenie i należy liczyć z niższą jakością wyświetlania – najwyższa dostępna rozdzielczość to 720p HD. Nie ma też opcji zapisywania filmów, by obejrzeć je, gdy będziemy offline.

W pakiecie niedostępnych jest od pięciu do 10 proc. zasobów Netfliksa. Firma nie ma licencji na to, by wyświetlać niektóre z tytułów z reklamami. To w USA są np. takie filmy i seriale jak „The Bad Guys”, „Skyfall”, „28 dni”, „Niepamięć”, „Człowiek na krawędzi”, „Bogaci bankruci”, „The Good Place”, „Peaky Blinders”, „House of Cards”, „New Girl”, „Uncoupled”, „Ash vs Evil Dead”, „Great News”, „Knight Rider”, „Stargate SG-1”, „Friday Night Lights”, „Queen of the South”, „Marlon, The Magician”, „Akademia wampirów”, „Notting Hill”, „Uncharted”, „Quantum of Solace”, „Casino Royale”, „Wiek Adaline”, „Maska Zorro”, „Legenda Zorro”, „Resident Evil”, „Tłumaczka” z Nicole Kidman”, „Krew i kość”, „Straszny film”, „Robin Hood”, „Dracula Untold” czy „Gra tajemnic”.

Lista te będzie pewnie się różnić w zależności od kraju i rodzaju licencji na danym terytorium.

Sukces Netfliksa

Warto przypomnieć, że zysk Netfliksa na akcję wyniósł w trzecim kwartale 3,10 USD, podczas gdy rynek szacował go na 2,13 USD. Z kolei przychody koncernu wyniosły 7,93 mld USD. Konsensus analityków zakładał, że będzie to mniej, bo „tylko” 7,84 mld USD.

Netflix pozyskał netto 2,41 mln nowych abonentów. Jeszcze niedawno spółka prognozowała, że w trzecim kwartale pozyska 1,09 mln nowych abonentów. W poprzednich dwóch kwartałach liczba ta spadała. Na koniec września platforma miała 223 mln abonentów. Zapewne teraz liczba ta jest zapewne podobna.

Nowy abonament może dodatkowo zwiększyć te liczby.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również