Najlepsze parki wodne w Polsce – gdzie je znajdziemy i ile kosztują?

472

Aquaparki w PolsceAquaparki w Polsce cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego, w końcu gdy doskwiera upał trudno wyobrazić sobie lepszą atrakcję dla całej rodziny niż plątaniny wodnych zjeżdżalni, baseny, rwące rzeki, sztuczne fale, jacuzzi czy bicze wodne, prawda? Poniżej zaprezentowane zostanie kilka najlepszych z nich, z pewnością warto odwiedzić je przy najbliższej okazji.

Aquaparki w Polsce – Suntago Wodny Świat

Na początek tegoroczna nowość, a zarazem największy na liście prezentującej najlepsze aquaparki w Polsce – Aquapark Suntago Wodny Świat. Został otwarty w lutym tego roku jako pierwszy etap ogromnej inwestycji o nazwie Park of Poland. Zlokalizowany jest we wsi Wręcza pod Mszczonowem, około 40 kilometrów od Warszawy i 70 km od Łodzi.

To największy zadaszony park wodny w Europie. Obiekt mieści aż 15 tysięcy osób, a jego całkowita powierzchnia wynosi 67 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks podzielony jest na trzy strefy tematyczne, a do dyspozycji odwiedzających są aż 32 zjeżdżalnie o łącznej długości aż 3 kilometrów, w tym jednej krytej mierzącej 320 metrów, najdłuższej w Europie. Inne atrakcje to basen z falami, symulator surfingu, kompleks spa, 10 saun tematycznych z różnych stron świata. W obiekcie posadzono również 700 prawdziwych palm.

Cena? 109 złotych dla dorosłych i nastolatków za cały dzień w strefie basenów i zjeżdżalni, dzieci do 16 roku życia 99 PLN. Za wstęp do pozostałych dwóch stref, czyli saun i relaksu obowiązuje dopłata w wysokości 15 PLN każda.

Aquapark Reda

Aquapark Reda to jedyny park wodny w kraju połączony z oceanarium, w którym pływają rekiny sprowadzone prosto ze Sri Lanki. Ogromną atrakcją jest zjazd 60-metrowym podświetlanym przeszklonym tunelem prowadzącym prosto do akwarium właśnie z rekinami.

Dla osób poszukujących dodatkowych wyzwań odpowiednia będzie również zjeżdżalnia Multi Adventure o trzech stopniach trudności, Blue Cosmo z niezwykłymi efektami wizualnymi oraz pionowa Ultra Speed. Aquapark Reda słynie też z jedynej w Europie obrotowej zjeżdżalni AquaSpinner.

Ciekawe jest również jacuzzi tryskające wodą w kolorze lawy. Łącznie część basenowa zajmuje 7 tysięcy metrów kwadratowych, a długość zjeżdżalni wynosi 500 metrów.

Cena? Całodniowy bilet normalny kosztuje 90 złotych, a ulgowy (dzieci poniżej 18 roku życia, uczniowie i studenci poniżej 26 lat, osoby niepełnosprawne i seniorzy po 60 roku życia) 60 PLN.

Aquapark Kraków

Na naszej liście najlepsze aquaparki w Polsce nie może zabraknąć popularnego Aquaparku Kraków. To drugi największy kryty park wodny w Polsce. Znajduje się w nim 10 zjeżdżalni, których łączna długość wynosi ponad 800 metrów, szczególnie warte uwagi są zjeżdżalnia pontonowa Kongo o długości 165 metrów, ekstremalnie szybka Nitro oraz multimedialna Twister.

W obiekcie znajdują się także trzy baseny rekreacyjne o łącznej powierzchni przekraczającej 2 tysiące metrów kwadratowych. W aquaparku możemy również spróbować swoich sił na wodnej ściance wspinaczkowej czy popływać w basenie z morskimi falami.

Co ciekawe wszystkie baseny są tam oczyszczane wyłącznie ozonem, nie odczujemy więc zapachu chloru. Cechą charakterystyczną jest również ogromna fontanna w kształcie Wawelskiego Smoka.

Cena? Całodniowy bilet normalny kosztuje 66 złotych a ulgowy 52 PLN.

Aquapark Fala w Łodzi

Kolejnym ważnym parkiem wodnym zlokalizowanym w dużym mieście jest Aquapark Fala w Łodzi. To prawdziwy tropikalny ogród pod przeszkloną piramidą, stąd też nie może go zabraknąć na liście przedstawiającej najlepsze aquaparki w Polsce. Znajdziemy tam palmy, piaszczyste plaże czy bary w karaibskim stylu. Inspiracją do jego powstania były dawne oranżerie, z początku XX wieku.

Nie brakuje tam również basenów, w sumie jest ich 7 o łącznej powierzchni 2500 metrów kwadratowych. Znajdują się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Kolejną atrakcją są oczywiście zjeżdżalnie, zwłaszcza dwie zasługują na uwagę, ich długość wynosi odpowiednio 130 i 146 metrów. Dostępna jest również jedyna w Polsce zewnętrzna zjeżdżalnia typu Kamikadze o długości 60 metrów.

Cena? Nie ma biletów całodniowych, najdłuższe oferowane są na 5 godzin. Od poniedziałku do piątku bilet normalny kosztuje 84 złote, a ulgowy 60 PLN. W weekendy i Święta w obydwu przypadkach cena wzrasta o 5 złotych.

Aquaparki w Polsce – Termy Maltańskie

Termy Maltańskie w Poznaniu to drugi największy aquapark w Polsce. Kompleks dzieli się na dwie części – sportową i rekreacyjną. Mamy w nim do dyspozycji 9 basenów, w tym olimpijski, do skoków z falami, geotermalny czy solankowy.

Największą popularnością cieszą się oczywiście jednak szalone zjeżdżalnie o sugestywnych nazwach, takich jak Czarna Dziura, Tornado, Dzika Rzeka czy Turbo. Uwagę przykuwa także zjeżdżalnia wielotorowa umożliwiająca ściganie się. Łącznie mamy tu do dyspozycji 13 zjeżdżalni.

Ciekawą alternatywą są również 4 zewnętrzne baseny oferujące widok na jezioro Maltańskie. Z uwagi na wszystkie oferowane atrakcje znalazł się na naszej liście prezentującej najlepsze aquaparki w Polsce.

Cena? Całodniowy bilet normalny kosztuje 66 złotych a ulgowy 56 PLN.

Na koniec czas na park wodny zlokalizowany w innym popularnym turystycznie regionie, a konkretnie Tatrach.

Aquaparki w Polsce – Aquapark Zakopane

Dobrze znany Aquapark Zakopane wyróżnia się możliwością kąpieli połączoną z podziwianiem panoramy Tatr. Dlatego nie mogło zabraknąć go na liście prezentującej najlepsze aquaparki w Polsce. W obiekcie znajduje się basen rekreacyjny z torami pływackimi, basen rekreacyjno-leczniczy, basen “Dzika Rzeka”, pięć wodnych zjeżdżalni z których najdłuższa mierzy ponad 160 metrów, sześć jacuzzi oraz kilka saun z różnych części świata.

Cena? Całodniowy bilet normalny kosztuje 79 złotych, ulgowy (dzieci poniżej 16 roku życia, osoby niepełnosprawne i seniorzy po 60 roku życia) 66 PLN, a młodzieżowy (dzieci od 16 do 18 roku życia oraz uczniowie i studenci poniżej 26 lat) 68 PLN.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments