Najlepsze aplikacje do ćwiczeń w domu

305

W nowym roku czekają na nas nowe i stare wyzwania. Każdy z nas w styczniu robi nowe postanowienia noworoczne i obiecuje sobie, że ten rok będzie lepszy niż poprzedni. Zazwyczaj chcemy spróbować jakieś nowe hobby, nauczyć się czegoś nowego. W nowym roku można spróbować np. nauczyć się nowego języka.

Po świątecznych ucztach wielu osobom przybywa kilka dodatkowych kilogramów i w nowych roku wszyscy bez wyjątku chcemy się ich pozbyć. Zazwyczaj jest to wyzwanie numer jeden na styczeń, bo już wtedy zaczynamy przygotowywać formę na lato.

Trenowanie na siłowni nie jest odpowiednim rozwiązaniem dla wszystkich. Jest wiele czynników, które na to wpływają: czas na dojazd do siłowni, drogie karnety, nieśmiałość itp. Jeśli chcemy popracować nad własnym ciałem, możemy zawsze to zrobić w domu. Profesjonalny trener i sprzęt nie są konieczne. Do treningów w mieszkaniu wystarczą nam aplikacje do ćwiczeń.

Obecne aplikacje mają wiele opcji i programów do treningów w domu, na siłowni, na dworze itp. Wystarczy wybrać tę, która ci pasuje i z przyjemnością trenować w domu, bez świadków. Poniżej podamy ci kilka aplikacji, które warto pobrać na telefon.

7 Minutowe Ćwiczenia

Dla tych, którzy chcieliby zacząć swoje treningi od kilku minut dziennie, polecamy aplikację 7 minutowe ćwiczenia. Jest ona oparta na krótkich, ale intensywnych ćwiczeniach. Aplikacja jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą poprawić swoją kondycję.

Jeden 7 minutowy zestaw składa się z 12 ćwiczeń. Ćwiczenie wykonuje się 30 sekund, a następnie 10 sekund odpoczywamy. Aplikacja nie wymaga od nas żadnego sprzętu, wystarczy tylko nasza motywacja i siła woli. Krótkie 7 minutowe ćwiczenia można powtarzać po kilka razy dziennie. Seria kilku ćwiczeń utrzyma nas w zdrowym ciele i lepszej kondycji.

FitOn: Fitness Workout Plans

FitOn to aplikacja dostępna na Android i iPhone. Jest to darmowa aplikacja do pobrania, w której znajdziemy personalne plany ćwiczeń i najlepszych trenerów. W FitOn mamy już pełne treningi wraz z wideo instrukcjami od trenerów. W aplikacji można też sobie wybrać typ treningu: cardio, siłowy, joga, pilates, taneczny i wiele innych.

W aplikacji są też dostępne krótkie i intensywne treningi dla tych, którzy nie mają wiele czasu. FitOn dba o nasze zdrowie, dlatego w aplikacji można śledzić swoje postępy i sprawdzać prognozy na przyszłość. Można też ułożyć sobie indywidualny plan ćwiczeń i pokazać go znajomym. FitOn pozwala nam konkurować ze znajomymi w aplikacji i porównywać swoje rezultaty.

Fit Radio

Fit Radio to aplikacja dla tych, którzy lubią ćwiczyć w słuchawkach. Wiele osób, szczególnie ci, którzy trenują samodzielnie, nie wyobraża sobie treningu bez muzyki. Zatem Fit Radio stworzyło specjalne playlisty dla swoich użytkowników.

W aplikacji można wybrać tempo treningu i odpowiednią do tego muzykę lub losowo zdać się na system. Można też wybrać jedną playlistę spośród dostępnych na liście lub utworzyć własną, odpowiednią do własnego gustu.

Każdy użytkownik może również udostępniać swoje playlisty innym. W aplikacji oprócz muzyki znajdują się też audio treningi specjalnie dla tych, którzy dopiero zaczynają i potrzebują małej pomocy i motywacji do działania.

Fitatu – zdrowe odżywianie

Treningi dają lepsze rezultaty, jeśli połączymy je z prawidłowym odżywianiem, tak twierdzi aplikacja Fitatu. Sport i zdrowie ściśle są ze sobą powiązane. Fitatu to polska aplikacja, która łączy w sobie te dwa elementy i dodaje do nich odżywianie.

Fitatu to aplikacja, która pomaga schudnąć, pokazuje ci, ile musisz ćwiczyć, biorąc pod uwagę twoją obecną dietę. W aplikacji znajdziesz już dostępną ogromną bazę produktów, które możesz dodać do swojej codziennej diety. W razie problemów możesz też skanować produkt, który zamierzasz zjeść. Na podstawie diety Fitatu sugeruje ci, ile powinieneś zjeść, aby móc nadal chudnąć. Nie zapomnij też dodawać codzienne treningi do aplikacji.

Ćwiczenia w domu

Jak mówi sama nazwa, dana aplikacja przedstawia nam ćwiczenia, które można robić w domu bez sprzętu. W aplikacji znajdują się zestawy ćwiczeń na brzuch, nogi, plecy, ramiona, pośladki lub na całe ciało od razu.

W aplikacji można też wybrać poziom trudności na każdy zestaw i tym samym dobrać odpowiednie ćwiczenia dla każdego. Ćwiczenia są odpowiednie jak dla mężczyzn, tak i dla kobiet. Ćwiczenia mają instrukcje głosowe lub krótkie filmiki instruktażowe oraz informacje, ile razy należy powtórzyć dane ćwiczenie. Wszystko jest banalnie proste. Aplikacja posiada również całościowe treningi, nie tylko na wybrane części ciała. Ćwiczenia w domu to pełny trening od rozgrzewki po rozluźnienie się na końcu.

Fitness kobiet

Ta aplikacja została stworzona dla pań, które dbają o swoją linię. Jest prosta w użyciu i bardzo atrakcyjna z wyglądu. Jak i w innych aplikacjach do ćwiczeń w domu, ta również pozwala skupić się na wybranej części ciała lub trenować całe ciało. Fitness kobiet wyświetla ćwiczenia w postaci animacji, pokazuje krótką instrukcję oraz ilość potrzebnych powtórzeń danego ćwiczenia. W aplikacji również można wybrać odpowiedni poziom trudności ćwiczeń.

Google Fit

To aplikacja treningowa, którą można zsynchronizować ze swoim kontem Google oraz smart band. Aplikacje może pobierać dane z telefonu i przechowywać je na koncie Google. W połączeniu ze smartwatchem aplikacja będzie śledzić nasze tętno i przyznawać nam punkty za dobre wyniki. Ruch użytkownika aplikacji również będzie kontrolowany. Będą się liczyć minuty spędzone w ruchu podczas dnia.

Jak widzimy, celem wszystkich aplikacji jest pomóc nam w osiągnięciu lepszej kondycji i zachowaniu zdrowego stylu życia. Dlatego niezależnie od tego, którą aplikację wybierzesz, ważne jest, abyś wypełniał jej zalecenia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments