Najlepiej w Polsce sprzedaje się… heavy metal

Udostępnij

Okazuje się, że w Polsce najlepiej sprzedaje się heavy metal i death metal. Hitem okazał się najnowszy album Nocnego Kochanka, który zaliczył wspaniały debiut na liście OLiS.

„Nowy” Nocny Kochanek hitem

Najnowszy album Nocnego Kochanka, „O jeden most za daleko”, pojawił się na rynku pod koniec wrześniu. Już w pierwszym tygodniu po wydaniu płyta wylądowała na pierwszym miejscu notowania Oficjalnej Listy Sprzedaży w Polsce. Okazuje się, że wesoły heavy metal pokonał tym samym inny przebój sprzedażowy – „Opvs Contra Natvram” Behemotha. Death metal autorstwa Adama 'Nergala’ Darskiego tydzień wcześniej okupował 1. miejsce listy.

W ramach promocji nowego albumu Nocny Kochanek przygotował teledysk:

Nocny Kochanek to polski zespół heavymetalowy założony w Warszawie w 2012 roku.

Muzykę grupy nazywa się mianem tradycyjnego heavy metalu typowego dla takich zespołów jak Iron Maiden i Judas Priest. Przez krytyków muzycznych ich twórczość określana jest również jako podobna do utworów takich zespołów jak Avenged Sevenfold, AC/DC, Scorpions, Helloween, Dio, Edguy, Primal Fear, czy DragonForce.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również