Najdziwniejsze religie świata, o których pewnie nie słyszeliście

541
najdziwniejsze religie świata

Ludzie od zawsze wierzyli w najróżniejsze bóstwa i wyznawali rozmaite religie. Podejście do wiary i do tego, w co aktualnie wierzymy, zmieniało się na przestrzeni lat. Istnieją jednak pewne kościoły i wierzenia, które mogą naprawdę zaskakiwać. Czy znasz najdziwniejsze religie świata? Kościół Eutanazji, Scjentologia i Jediizm to tylko kilka z nich.

Wiara w samodoskonalenie — Scjentologia

Scjentologia została założona w 1951 roku przez pisarza fantastyki naukowej L. Rona Hubbarda. W tamtym czasie była alternatywą dla psychologii, jednak już dwa lata później została określona przez pisarza jako „stosowana filozofia religijna”. Jej członkowie wierzą w cywilizacje pozaziemskie.

scjentologiaAktualnie scjentologię określa się, jako organizację religijną działającą non-profit. Jest ona poświęcona rozwojowi duchowemu człowieka. Sama organizacja zajmuje się różnymi programami doradztwa i rehabilitacji. Według wyznawców religii scjentologia pomogła im skutecznie wyleczyć się z najróżniejszych chorób i zaburzeń psychicznych, takich jak depresja. Ponadto wielu z nich twierdzi, że wpłynęła pozytywnie na koncentrację. Scjentologia ma jednak wielu przeciwników, a należą do nich przede wszystkim lekarze psychiatrii.

Scjentologia jest rozwiniętą i rozbudowaną formą dianetyki, wcześniejszego systemu technik samodoskonalenia, którą Hubbard opisywał w swoich książkach. Skupia się na rozwoju duchowym, psychicznym, a także związku poprzedniego życia, ponieważ scjentolodzy wierzą w reinkarnację. Poza tym scjentolodzy twierdzą, że mogą pomóc osiągnąć każdej osobie wyższy etap edukacji duchowej oraz etycznej.

Ruch religijny z Japonii — Happy Science

Religia, która powstała w Japonii w 1986 roku, a jej twórcą był biznesmen Ryūhō Ōkawa, absolwent Uniwersytetu Tokijskiego. Ruch religijny przypisuje sobie naprawdę sporo wyznawców, jednak w rzeczywistości liczba wiernych nie przekracza od 100 tys. do 300 tys. osób.

W tym przypadku religia opiera się na wierze w jednego boga El Cantaro. Widać w tym przypadku wiele wpływów buddyzmu. Celem wyznawców jest dotarcie do najwyższej szczęśliwości, do której ma prowadzić czteroraka ścieżka. Wierni powinni kierować się miłością, dbać o rozwój duchowy, samodoskonalenie i poznanie prawdy. Dopiero wtedy będą naprawdę szczęśliwi.

W latach 90. XX wieku Happy Science prowadziło aktywnie akcje misjonarskie, które sprawiły, że w tym czasie pojawiło się wielu nowych wyznawców. Aktualnie religia istnieje także poza granicami Japonii. Jej wyznawców spotkamy między innymi na Tajwanie, w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Korei Południowej.

Podczas kazania musisz wziąć narkotyki — Świątynia Prawdziwego, Wewnętrznego Światła

Założycielem tego ugrupowania był Alan Birnbaum. Przez członków ugrupowania był uważany za nowe i lepsze oblicze Jezusa. Ruch religijny działa na Manhattanie i według jego wyznawców każdą osobą, która nie należy do Świątyni Prawdziwego, Wewnętrznego Światła, czeka kara. Dokładniej będzie nią odrodzenie się po śmierci w całkiem innym i przypominającym piekło świecie.

najdziwniejsze religie świataOsoby, które pragną być zbawione i chcą należeć do Świątyni Prawdziwego, Wewnętrznego Światła, muszą regularnie przychodzić na organizowane przez wyznawców spotkania. Jednak w niczym nie przypominają one znanych nam mszy. Odbywają się zwykle w mieszkaniach i polegają na raczeniu się syntetyczną tryptaminą oraz słuchaniu kazań.

Wiara, w której wyznawcy walczą z przeludnieniem — Kościół Eutanazji

Kościół Eutanazji został założony w 1992 roku przez Chris Korda. Wierzenia członków tej religii wzbudzają wiele kontrowersji. Ideom ruchu jest walka z przeludnieniem w celu ochrony środowiska naturalnego. Natomiast głównym przekazem, który głoszą jego wyznawcy, jest „Nie będziesz rozmnażać się”, ponieważ według kościoła pogarszający się stan naszej planety jest bezpośrednio związany z rosnącą liczbą ludności.

najdziwniejsze religie świataNajwięcej kontrowersji budzą cztery filary kościoła, którymi są aborcja, kanibalizm, sodomia i samobójstwo. Według wyznawców tej religii jedynym sposobem na walkę z przeludnieniem jest praca na rzecz masowego i dobrowolnego zmniejszania liczby populacji. Według wyznawców współczesne wojny i epidemie nie wpływają wystarczająco na śmiertelność ludzi, a dzieci wciąż rodzi się za dużo.

Najbardziej znanym i rozpoznawalnym hasłem Kościoła Eutanazji jest „Ocal planetę, zabij siebie”. Sam ruch religijny był bardzo aktywny w latach 90. XX wieku i działał podczas licznych kampanii protestacyjnych.

Ruch religijny z Gwiezdnych Wojen — Jediizm

Religia oparta na pojęciu Jedi jest jednym z nowych ruchów religijnych. Początkowo ruch religijny był związany z deklarowaniem się w spisie powszechnym, jako rycerze Jedi. Obywatele takich państw jak Kanada, Wielka Brytania, Nowa Zelandia i Austria stopniowo zgłaszali, że są Jedi. Z czasem w Anglii oraz w Walii Jediizm stał się czwartą co do wielkości religią. Właśnie po tej sytuacji ruch religijny został zarejestrowany, jako związek wyznaniowy.

Wiara w inne światy — Anioły Nieba

Ruch religijny, który powstał w latach 90. XX wieku. Bazuje przede wszystkim na wierze w istnienie innych, pozaziemskich cywilizacji, które nawiązują kontakt z założycielem, czyli Iva A. Bendą. Jest najbardziej znaczącą religią opierającą się na wierze w UFO w Czechach.

najdziwniejsze religie świataWyznawcy wierzą, że pozaziemskie istoty dysponują wielką flotą statków, które krążą wokół Ziemi. Kosmici obserwują wszystkich ludzi. Dobre osoby zostaną przez nich zauważone i w odpowiednim momencie zabrane do innego, lepszego wymiaru. Benda opiera ideologię Aniołów Nieba na wielu książkach, takich jak „Angels In Starships” Giorgio Dibitonto, „Inside The Spaceships” George Adamski, „Zwiastuni świtu” Barbary Marciniak.

Najdziwniejsze religie świata

Wiara dla wielu osób ma ogromne znaczenie. Istnieją jednak pewne ruchy religijne, które wzbudzają naprawdę wiele kontrowersji. Scjentologia jest religią, przeciwko której opowiadają się lekarze psychiatrii. Opiera się między innymi w wiarę w istnienie pozaziemskich cywilizacji, a jej głównym założeniem jest samodoskonalenie. Inną religią, której wyznawcy wierzą w UFO, są Anioły Nieba. Powstała w latach 90. XX wieku, jednak ten ruch religijny znany jest i wyznawany przede wszystkim w Czechach.

Happy Science jest ruchem religijnym, który powstał w Japonii. Głównym celem jej wyznawców jest dążenie do prawdziwego szczęścia poprzez kroczenie czteroraką ścieżką. Natomiast wyznawcy Świątynie Prawdziwego, Wewnętrznego Światła raczą się podczas spotkań syntetyczną tryptaminą i słuchają kazań. Inną ciekawą religią jest Jedizm, czyli ruch religijny oparty na ideologi Jedi z Gwiezdnych Wojen.

Najbardziej kontrowersyjną religią jest Kościół Eutanazji, którego głównym założeniem jest walka z przeludnieniem. Czterema filarami kościoła jest aborcja, kanibalizm, sodomia i samobójstwo. Natomiast główne przykazanie brzmi „Nie będziesz rozmnażać się”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments