Na YouTube zagości AI

sztuczna inteligencja

Użytkownicy płatnej wersji YouTube – YouTube Premium – będą mogli już wkrótce skorzystać z dobrodziejstw sztucznej inteligencji. Co do dokładnie chodzi?

AI na YouTube

Sztuczna inteligencja wkracza do coraz większej liczby miejsc na świecie. Teraz znaleziono dla niej zastosowanie na YouTube. Google, które stoi za platformą poinformowało, że abonenci YouTube Premium, czyli płatnej wersji serwisu, będą mogli korzystać z dwóch nowych narzędzi, które są oparte na AI.

O jakie narzędzie chodzi? Pierwsze to podsumowania komentarzy pozostawionych przez użytkowników. AI przeanalizuje posty, jakie pozostawią po sobie userzy, a potem podsunie nam listę tez z nich wyciągniętych. Dostaniemy więc syntezę tego, co chcą nam przekazać odbiorcy naszych materiałów.

Do powyższego dojdzie chatbota, który będzie „oglądał” filmy. To zaś umożliwi potem  zadanie mu pytań na temat danego wideo. Program odpowie nam na zadane kwestie.

Ograniczenia

Nowe narzędzia będą dostępne wkrótce, ale  początkowo tylko będą dotyczyć ograniczonej liczby filmów i to w języku angielskim. Na przestrzeni miesięcy funkcja ta będzie rozszerzana.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments