Movie Games S.A. przechodzi na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych

Udostępnij

Movie Games S.A. przechodzi na główny rynek Giełdy Papierów WartościowychMovie Games S.A. ma przyjemność ogłosić, że 18 stycznia 2023 roku odbędzie się przejście spółki z NewConnect na Rynek Główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Movie Games S.A. przejdzie na Rynek Główny GPW

Movie Games to producent i wydawca gier wideo. W swoim portfolio ma takie tytuły jak Lust From Beyond czy Drug Dealer Simulator, który po ostatniej aktualizacji na nowo bije rekordy popularności. Po zatwierdzeniu prospektu emisyjnego przez Komisję Nadzoru Finansowego spółka ma już wyznaczoną datę debiutu na głównym rynku GPW.

– Przejście na Główny Rynek oznacza spełnienie kolejnej obietnicy złożonej inwestorom. Dla nas dokonanie to jest równoważne z debiutem, ponieważ świadczy o kolejnym kroku milowym w rozwoju spółki. Nie traktujemy go jako formalność, lecz jako nowe otwarcie umożliwiające dotarcie do nowych inwestorów. Będziemy chcieli przedstawić spółkę Movie Games instytucjom finansowym poprzez realizację spotkań i prezentacji, które wkrótce zaczniemy prowadzić. Ponadto zmiana rynku notowań jest istotna dla inwestorów zagranicznych, którzy zgłaszali nam w tym zakresie swoje oczekiwania – mówi Mateusz Wcześniak, CEO Movie Games.

– Wejście na główny rynek GPW to zwieńczenie długiego procesu. Bardzo się cieszę, że zakończył się on sukcesem. Doprowadzenie do niego stanowiło jedno z moich głównych zadań w spółce. Teraz mogę skupić się na kolejnych wyzwaniach związanych z rozwojem grupy kapitałowej Movie Games – komentuje Agnieszka Hałasińska, CFO Movie Games.

– Wejście na Główny Rynek to dlla Movie Games nie jest to tylko kwestia techniczna, ale symbolizuje też zmianę w praktykach firmy. Wystarczy chociażby wspomnieć, że będzie się to wiązać na przykład z dwujęzycznym sposobem naszej komunikacji inwestorskiej, jak również dalszej profesjonalizacji działania grupy kapitałowej, jak również zwiększania portfolio produkowaych i wydawanych gier – dodaje Piotr Gnyp, CMO Movie Games.

Premiery Movie Games, których można się spodziewać w roku 2023, to Alaskan Truck Simulator, produkowany wraz ze Star Drifters Brewpub Simulator, tworzona przez amerykańskie studio Metacorp/Vaporwave gra akcji Beyond Sunset, strategia ekonomiczna Food Truck Empire, oraz Drug Dealer Simulator 2 – kontynuacja jednego z największych przebojów wydawcy, wraz z dodatkiem wykorzystującym licencję Narcos od Netflix.

Najnowsze

Zobacz również