Movie Games kupił udziały w Tovildo Investments, wchodzi w nowy segment gier

377

Movie GamesMovie Games kupił 31 tys. akcji spółki Tovildo Investments to jest 31% w liczbie głosów i kapitale zakładowym za 31 tys. zł, podała spółka. Dzięki tej transakcji spółka weszła do nowego segmentu gier indie premium.

„W ramach spółki skupiony został czternastoosobowy zespół Brave Lamb Studio, który tworzy grę 'Field Hospital'. Zespół posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów w obszarze gier dla największych polskich i zagranicznych podmiotów, w tym narracyjnych gier z elementami mechanik RTS z segmentu indie premium, do którego zaproszony został emitent” – czytamy w komunikacie.

„Zamiarem spółki jest zostanie globalnym wydawcą gry 'Field Hospital' na wszystkich platformach sprzętowych (w tym konsolowych)” – czytamy także.

Jak podkreśla spółka, w wyniku realizowanej transakcji Movie Games wszedł do nowego segmentu gier indie premium, w którym dotychczas nie prowadził działalności.

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. Inwestorami w spółce są PlayWay – producent i wydawca gier komputerowych notowany na GPW w Warszawie – oraz Fundusz Stabilnego Rozwoju. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły deweloperskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments