Mostostal Zabrze ogłasza skup akcji własnych – kurs w górę

Udostępnij

Mostostal Zabrze podjął uchwałę w sprawie przeprowadzenia skupu do 740 tysięcy akcji własnych po cenie 6,5 PLN za sztukę, w związku z czym łączna kwota, za którą spółka będzie nabywała akcje nie przekroczy 4,9 miliona złotych. Zaproszenie do skupu zostanie ogłoszone 25 października.

Informacja o skupie akcji własnych przez Mostostal Zabrze wywołała spore poruszenie wśród inwestorów. W efekcie, akcje spółki zyskały wczoraj 5,6%, a dziś ich wzrost jest kontynuowany.

Mostostal Zabrze chce skupić akcje w celu ich umorzenia Umorzenie akcji

Mostostal Zabrze podał, że celem skupu nie będzie delisting (wycofanie z obiegu), a umorzenie nabytych akcji i tym samym obniżenie jej kapitału zakładowego.

Jak już zostało wspomniane, zaproszenie do skupu zostanie ogłoszone 25 października. Za dzień rozpoczęcia przyjmowania ofert sprzedaży od akcjonariuszy przyjęto 10 listopada, a dzień zakończenia przyjmowania ofert wyznaczono na 24 listopada.


Plantwear

 

Partnerem portalu Portfel Polaka jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków.

Wybierz biżuterię dla siebie!


Przewidywany dzień nabycia akcji własnych przez spółkę to z kolei 30 listopada. W skupie akcji pośredniczyć będzie Dom Maklerski BDM.

Akcje mocno w górę

Komunikat o zamiarze przeprowadzenia skupu do 740 tysięcy akcji własnych przez Mostostal Zabrze wywołała spore poruszenie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jak nietrudno się domyślić, informacja ta wygenerowała zwiększony popyt na akcje Mostostalu Zabrze.

W konsekwencji, podczas wczorajszej sesji podrożały one aż o 5,6%.Co więcej, dziś zyskują one kolejne 1,5%. Warto dodać, że ich kurs wynosi obecnie dokładnie 4 złote, co oznacza, że nadal znajduje się on zdecydowanie poniżej poziomu proponowanego skupu.

Wykres akcji spółki Mostostal Zabrze

O spółce Mostostal Zabrze

Mostostal Zabrze to dynamicznie rozwijająca się grupa przemysłowa, realizująca inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną.

Mostostal Zabrze działa nieprzerwanie od 1945 roku, kiedy to powstało Przedsiębiorstwo Budowy Mostów i Konstrukcji Stalowych „Mostostal” w Krakowie. Jego siedzibę wkrótce przeniesiono do Zabrza, a w 1992 roku firma ta została sprywatyzowana. Dwa lata później Mostostal Zabrze zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Obecnie firma produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. Grupa Mostostal Zabrze posiada także oddziały w Niemczech, Czechach i Holandii.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również