Mistrzowie rynków finansowych | Autor Jack Schwager – recenzja książki

Mistrzowie rynków finansowych

Nie podlega żadnej dyskusji, że w inwestowaniu niezbędna okazuje się wiedza poparta praktyką i doświadczeniem. A takową możemy czerpać z branżowej literatury. Na przykład z pozycji “Mistrzowie rynków finansowych” autorstwa Jacka Schwagera.

Czy zatem warto po nią sięgnąć? Zapraszam do recenzji Krzysztofa Kamińskiego – redaktora Comparic24.tv:

Recenzja książki “Mistrzowie rynków finansowych”

O czym opowiada pozycja Jacka Schwagera?

Pozycja Jacka Schwagera to nic innego, jak zbiór kilkunastu rozmów z takimi wybitnymi inwestorami i traderami, jak między innymi: Bill Lipschutz, William Eckhardt, Stanley Druckenmiller, Richard Driehaus, Victor Sperandeo czy Linda Bradford Raschke.

Gdy podejmiemy decyzję, że zostaniemy traderami, ważne jest, abyśmy znaleźli kogoś na kim możemy się wzorować. Nie zawsze jednak możemy wybrać dobrze, gdyż wielu traderów za wzór stawia sobie osoby posiadające własne fundusze inwestycyjne, czyli takie, które mają zupełnie inne możliwości kapitałowe niż my – inwestorzy indywidualni.

Możemy jednak zawsze znaleźć osoby, które handlują w podobny sposób do nas i skupiają się na tej samej grupie instrumentów inwestycyjnych. Dzięki temu uzyskujemy naprawdę cenny punkt odniesienia.

Ponadto, dowiadujemy się również, że każdy z wielkich traderów, którymi rozmowy są zamieszczone w książce, analizował rynek pod nieco innym kątem, zwracał uwagę na inne elementy, a wszystkie te osoby osiągnęły spektakularny sukces.

Czy zatem warto sięgnąć po “Mistrzów rynków finansowych”?

Dzięki lekturze książki Jacka Schwagera mamy okazję poznać podejścia do handlu wybitnych inwestorów i dowiedzieć się jakie informacje chcą nam przekazać po wielu latach sukcesów na rynku finansowym. Dzięki temu absolutnie każdy inwestor może zdobyć cenną wiedzę i poszerzyć swoją perspektywę związaną z handlem na giełdzie.

Ponadto, “Mistrzowie rynków finansowych” uświadamiają nam, że sukces na rynku możemy osiągnąć własną, unikalną strategią. Musimy tylko konsekwentnie ją ulepszać i optymalizować. W efekcie to właśnie ona powinna zapewnić nam możliwość regularnego osiągania zysków na rynku. Taki system jest znacznie lepszy niż kopiowanie czyjegoś stylu tradingowego.

Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z nagraniem recenzji.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments