Mike Novogratz spodziewa się, że fundusz rynku spot bitcoina zostanie zatwierdzony jeszcze w 2023 r.

Dyrektor generalny Galaxy Digital, Mike Novogratz, spodziewa się, że fundusz rynku spot bitcoina zostanie zatwierdzony jeszcze w 2023 r. „Zostanie zatwierdzony, sądzimy, że stanie się to w tym roku” – powiedział w środę amerykański inwestor.

Mike Novogratz twierdzi, że nastąpiła „ogromna zmiana psychologiczna”

Dyrektor generalny Galaxy Digital Mike Novogratz podał swoją prognozę dotyczącą terminu stworzenia ETF-u na bitcoiny. W połowie sierpnia wierzył, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdzi jeden wniosków w ciągu czterech do sześciu miesięcy. Jednak w środę podczas rozmowy z Andrew Rossem Sorkinem w programie „Squawk Box” stacji CNBC powiedział, że wnioski prawdopodobnie zostaną zatwierdzone jeszcze w 2023 r.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


„Zostanie zatwierdzony, uważamy, że stanie się to w tym roku, w 2023 r.” – zauważył Novogratz. Dodał, że wszystko wskazuje na to, że stanie się to w tym roku. Dyrektor generalny Galaxy przytoczył następnie pewne publiczne komentarze, zauważając, że „komentarze ludzi są znacznie bardziej konstruktywne”.

Galaxy Digital nawiązało współpracę z Invesco i konkuruje z kilkoma dużymi firmami finansowymi, których celem jest uruchomienie funduszu giełdowego rynku spot BTC. Firma współpracuje z Invesco w zakresie funduszu ETF Invesco Alerian Galaxy Blockchain Users and Decentralized Commerce ETF (BLKC) oraz funduszu ETF „SATO”. Novogratz wspomniał, że SEC prowadzi rozmowy z Galaxy w sprawie ETF.

„[SEC] nie mówi już o tym, jak działa [bitcoin] ani o tym, dlaczego jest to ważne. To po prostu uznany atut makro i to ogromna zmiana psychologiczna” – wyjaśnił w środę Novogratz.

Jesteśmy blisko przełomu

Uważa on też, że obecne wydarzenia wskazują, że zatwierdzenie wniosków dot. ETF jest bliskie i jest już tylko formalnością.

Jego słowa padają w szczególnym momencie – po tym, jak dyrektor generalny Blackrocka, Larry Fink, określił niedawny wzrost kursu BTC, wywołany fałszywymi plotkami o zatwierdzeniu ETF, jako „ucieczkę do jakości”. Novogratz podkreślił uwagi CEO Blackrocka, podkreślając, że zainteresowanie tej firmy bitcoinem jest pozytywnym wskaźnikiem. Podkreślił także: „Społeczeństwo tego chce”.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments