Michael van de Poppe wieszczy hossę na kryptowalutach

Udostępnij

Analityk z rynku kryptowalut Michael van de Poppe zauważył, że giełda FTX otrzymała wczoraj od sądu „zgodę na sprzedaż aktywów o wartości 3,4 miliarda dolarów w krypto”. Do tego „dane o CPI są gorsze niż oczekiwano”. Mimo tego kryptowaluty nie tracą na wartości. Co to oznacza?

Zwiastuny hossy?


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Analityk zaważył, że upadła giełda FTX może sprzedawać od teraz kryptowaluty „o wartości do 200 mln dolarów tygodniowo”, by spłacić swoich byłych klientów. „Może to zwiększyć presję na sprzedaż na rynkach, ale prawdopodobnie jest to już wliczone w cenę”, uspokaja.

Najważniejszym faktem jest to, że powinniśmy być świadkami masowej wyprzedaży solany, ale zgodnie z oczekiwaniami, solana została już całkowicie wyprzedana w zeszłym tygodniu, co może skutkować akcją typu „sprzedaj plotkę, kup fakty””, dodał.

Do tego poznaliśmy nienajlepsze dane o CPI. „Zasadniczy CPI wynosi 3,7%, podczas gdy oczekiwano 3,6%, co pokazuje wzrost” inflacji. I na tym polu jednak von de Poppe uspokaja:

„Bazowa inflacja wyniosła jednak 4,3% (…). Jest to znaczny spadek i niweluje potencjał kolejnej podwyżki stóp procentowych. Najprawdopodobniej nie zobaczymy tego na najbliższym spotkaniu w środę”.

Już bowiem w środę Fed ma podjąć decyzję dot. stóp proc. w USA. „W odpowiedzi rynki w ogóle nie wykonały żadnego ruchu, ponieważ wszystko poszło zgodnie z oczekiwaniami”, napisał dalej.

Analityk sugeruje więc, że przed nami nie ma nic, co mogłoby mocno uderzyć w rynek kryptowalut. Czy więc przed nami początki hossy?

Obecna sytuacja na rynku kryptowalut

Kurs bitcoina wpadł w ostatnim okresie w konsolidację. Dziś jednak płaci się na niego już 26,3 tys. USD. Jak zaś sugeruje van de Poppe, „wybicie powyżej 26,3 tys. dolarów jest niezbędne dla byczej kontynuacji„, czyli do wzrostów. To właśnie ma chyba teraz miejsce. W skali doby cena BTC wzrosła o 1,3 proc., zaś tygodnia o ponad 2 proc..

Z kolei 1 ETH kosztuje ok. 1620 USD, co także oznacza wzrosty: o 1,7 proc. w skali 24 h. W ciągu tygodnia kurs spadł o niecały 1 proc..

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również