Michael Saylor: bitcoin rozpocznie wkrótce hossę

Udostępnij

Michael Saylor z MicroStrategy uważa, że ​​bitcoin może osiągnąć kurs 500 000 USD. Kiedy? W następnej dekadzie.

Byk bitcoina

Michael Saylor – współzałożyciel i prezes MicroStrategy – przewiduje, że cena jednego bitcoina osiągnie swój rekordowy poziom „w ciągu najbliższych czterech lat”. Oznaczałoby to powrót do ponad 60 000 USD.

Przez lata ten 57-letni przedsiębiorca prezentował się jako zdeklarowany zwolennik wiodącej kryptowaluty, podczas gdy jego firma jest największym posiadaczem korporacyjnym BTC. Na początku tego tygodnia zgromadziła dodatkowe 301 BTC, zaokrąglając cały swój zapas kryptowalut do 130 000 BTC.

Amerykański biznesmen wydaje się być niewzruszony trwającą kryptozimą. Uważa, że ​​pomimo załamania rynku, jakie miało miejsce w tym roku, bitcoin osiągnie swój rekordowy poziom 69 000 dolarów w ciągu najbliższych czterech lat.

Podczas ostatniego wywiadu kontynuował swoje prognozowanie i mówił, że kurs BTC może w ciągu następnej dekady wynieść poziom 500 000 USD. „Następnym logicznym krokiem dla bitcoina jest zastąpienie złota jako niesuwerennego magazynu wartości aktywów”, powiedział.

Pomimo znacznej obecnie różnicy między kapitalizacją rynkową obu aktywów (kapitalizacja złota wynosi około 11 bilionów dolarów, podczas gdy bitcoina – około 365 miliardów dolarów), Saylor nadal widzi potencjał BTC. W zeszłym roku przedstawił zalety bitcoina i stwierdził, że jest 50 razy lepszy niż metal szlachetny. Tego lata powtórzył to stanowisko, mówiąc, że e-aktywo jest „oczywiście lepsze niż złoto”.

Saylor przewiduje, że w nadchodzących latach kurs BTC wystrzeli do pułapy połowy miliona dolarów za jednego coina.

MicroStrategy kupuje BTC

Kilka dni temu firma Saylora ponownie kupiła BTC, wydając 6 milionów dolarów na zakup 301 coinów po średniej cenie 19 851 dolarów za 1 BTC. W ten sposób zasoby kryptowalut notowanej na Nasdaq firmy wzrosły do aż ​​130 000 BTC.

Jednak ze względu na załamanie, jakie miało miejsce w tym roku na rynku kryptowalut, MicroStrategy obecnie znajduje się na znacznej niezrealizowanej stracie, jeśli chodzi o swoją bitcoinową inwestycję. Przez lata wydało około 4 miliardów dolarów na gromadzenie swoich e-zapasów, podczas gdy ta inwestycja jest obecnie warta tylko około 2,5 miliarda dolarów. Jak widać, Saylor nadal uważa, że warto hodlować BTC.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również