Metallica sprzedaje nowe whiskey

Udostępnij

Metallica stworzyła nową, limitowaną linię whiskey. Jej nazwa kojarzy się z jedną z kultowych płyt zespołu.

Metallica sprzedaje whiskey

Alkohol nazwano bowiem Rye The Lightning (to nawiązanie do albumu „Ride the Lightning” z 1984 r., z którego pochodzi np. utwór „For Whom To The Bell Tolls”, który jest wykonywany na prawie każdym koncercie zespołu). To limitowana seria BLACKENED American Whiskey, którą zespół pierwotnie zaczął sprzedawać kilka lat temu.

Alkohol powstał ponoć w wyjątkowy, specyficzny sposób, kiedy Metallica grała płytę „Ride…” w całości na festiwalu Orion Music + More w 2012 roku. Jak do tego doszło? Beczki z whiskey umieszczono w miejscu koncertu, a dzięki zastosowaniu specjalnych głośników, muzyka zespołu wprawiała je w drgania. To sprawiło, że napój mógł lepiej zmieszać się z drewnianą beczką. To uwolniło więcej smaków i wygenerowało intensywniejszy kolor.

Kolejna ciekawostka: gorzelnik Rob Dietrich, który współpracował z Metalliką, brał nawet udział w układaniu setlisty na wspomnianym koncercie (biorąc pod uwagę specyfikę występu nie miał chyba wiele pracy).

– Energia tłumu z pierwszego festiwalu Orion Music + More była naprawdę elektryzująca. Fajnie, że udało nam się ją złapać. Już wcześniej mieliśmy w setliście parę piosenek z tej płyty, ale nigdy jej całej. Udało nam się też sprawić, że nasi fani wzięli udział w procesie tworzenia whiskey. Jest to naprawdę unikatowa i realna współpraca – komentuje Robert Trujillo, basista Metalliki.

Alkohol przygotowywano dokładnie w czasie poniższego występu:

Jak dodają eksperci, w wyniku podwójnego procesu starzenia whiskey, w Rye The Lightning można wyczuć zapachy suszonej figi, siana, sosny, gruszki oraz rumu. Alkohol miesza smaki miodu koniczynowego, mięty, kukurydzy, soku z trzciny cukrowej, orzecha i cynamonu.

Korporacja Metallica

Metallica, założona przez Jamesa Hetfielda i Lars Ulricha w 1981 r., dziś jest już właściwie nie tylko zespołem co korporacją, która produkuje koszulki, inne gadżety czy właśnie whiskey.

Zespół prowadzi własną wytwórnię płytową oraz fundację, za pomocą której pomagała ostatnio Ukraińcom.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również