Metallica pomaga ofiarom powodzi

133

Gdy w lipcu 2021 r. przez Europę przetoczyły się ulewne deszcze, zachodnie Niemcy zostały kompletnie zalane. Ulewa doprowadziła do powodzi i katastrofy naturalnej, w której zarejestrowano co najmniej 184 zgony. Metallica postanowiła pomóc swoim fanom z tego kraju.

Metallica pomaga Niemcom

W sierpniu 2021 roku, jako wyraz wsparcia dla osób dotkniętych powodzią i w związku z 30. rocznicą powstania „Black Album”, swojej kultowej płyty z 1991 r., Metallica wydała limitowaną edycję singla „Enter Sandman”. To wydawnictwo zostało wydane na numerowanym, świecącym w ciemności, siedmiocalowym winylu, a także na płycie maxi CD i trzycalowej płycie PockIt CD — wszystkie te produkty były dostępne wyłącznie w Niemczech.

We współpracy z Universal Music Germany zespół ogłosił, że wszystkie zyski ze sprzedaży trafią bezpośrednio do powodzian z Niemiec. Prawie rok później, gdy prace budowlane w dotkniętych regionach wciąż trwają, fundacja Metalliki All Within My Hands przekazuje 130 000 euro (około 137 000 dolarów) na rzecz Aktion Deutschland Hilft.

Aktion Deutschland Hilft nadal zbiera datki dla rodzin, które straciły domy w powodziach.

Aktion Deutschland Hilft to stowarzyszenie renomowanych niemieckich organizacji pomocowych, które współpracują ze sobą, aby zapewnić szybką i skuteczną pomoc w przypadku dużych katastrof i sytuacji nadzwyczajnych za granicą. Aby jeszcze bardziej zoptymalizować swoją wcześniej pomyślną współpracę, organizacje łączą swoje wieloletnie doświadczenie w pomocy humanitarnej.

Aby dowiedzieć się więcej o Aktion Deutschland Hilft i o tym, jak „pomagają razem szybciej”, odwiedź stronę Aktion-Deutschland-Hilft.de.

Wszystko w twoich rękach!

Z kolei utworzona w lutym 2017 r. All Within My Hands jest fundacją non-profit, której celem jest „tworzenie zrównoważonych społeczności poprzez rozwiązywanie problemów związanych z głodem i edukacją siły roboczej oraz zachęcanie do wolontariatu”.

AWMH powstało jako sposób, aby „cała rodzina Metalliki odwdzięczała się społecznościom na całym świecie, które wspierały zespół w trasie”. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy działalności fundacja przekazała ponad 750 000 dolarów lokalnym bankom żywności na całym świecie — praktykę, którą zespół i AWMH kontynuowały podczas północnoamerykańskiej trasy „WorldWired”, przekazując darowizny lokalnym bankom żywności w każdym mieście i organizując spotkania poświęcone ludzi, którzy skupiają swoje codzienne życie na pomaganiu innym.

Aby uzyskać więcej informacji o działaniach charytatywnych muzyków, odwiedź www.allwithinmyhands.com.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments