Metallica ostrzega przed scamem

Metallica ostrzega przed scamem. Pewni oszuści podszywają się pod zespół i wyłudzają od fanów grupy pieniądze.

Metallica vs. scam

Metallica ogłosiła niedawno datę premiery nowej płyty – „72 Seasons”. Do tego dochodzi dwuletnia trasa koncertowa w latach 2023-2024.

Niestety, ale w efekcie w sieci można znaleźć sporo fałszywych kont udających oficjalne kanały social media zespołu. Obiecują one fanom różne atrakcje. Jedną z ofiar okazał się 51-letni fan z Nowego Jorku. Zapłacił oszustom 25 tysięcy dolarów w bitcoinie.

Metallica wydała oficjalne oświadczenie przestrzegające przed scamami:

Powiedzmy to jasno. To są oszuści. Tworzą fałszywe konta na YouTube udające nasze i przekierowują na strony, których nie prowadzimy. Pamiętajcie, wszystkie nasze oficjalne media społecznościowe są zweryfikowane. Zawsze sprawdzajcie oficjalną weryfikację zanim uwierzycie w jakąś szaloną rzecz.

Nowa płyta i trasa

Metallica w ramach nadchodzącej trasy zagra 5 i 7 lipca 2024 roku na stadionie PGE Narodowy. Bilety są już w oficjalnej sprzedaży. Póki co dostępne są tylko karnety uprawniające na udział w obu koncertach. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży 20 stycznia 2023 roku.

Ceny prezentują się następująco:

  • Płyta GA: 1235 zł;
  • Snake PIT: 2875 zł;
  • Trybuny: od 430 do 1380 zł.

Zespół ogłosił też, że część dochodu z koncertów trafi na konta fundacji All Within My Hands:

Część dochodu z każdego sprzedanego biletu zostanie przeznaczona na fundację zespołu All Within My Hands. Założona w 2017 roku AWMH stara się pomagać i wspierać członków społeczności. Organizacja zebrała prawie 13 milionów dolarów – przekazując 5,9 miliona dolarów na dotacje przekazanych na programy rozwoju kariery i edukacji technicznej w USA, ponad 2,5 miliona dolarów na walkę z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego i ponad 3,2 miliona dolarów na pomoc ofiarom klęsk żywiołowych na całym świecie.

Tytuł nowej płyty brzmi, jak już wspomnieliśmy, „72 Seasons”. Album ma zawierać 12 utworów i trwać będzie 77 minut. Wyprodukowali go Lars Ulrich i James Hetfield z Gregiem Fidelmanem.

Co oznacza tytuł? James Hetfield, wokalista i gitarzysta, wyjaśnia:

72 pory roku. Pierwsze 18 lat naszego życia tworzy naszą prawdziwą lub fałszywą osobowość. Koncept, że nasi rodzice mówią nam, kim jesteśmy. Możliwe, że zostajemy zaszufladkowani. Myślę, że najbardziej interesującą częścią jest badanie tych przekonań i jak one wpływają na naszą percepcję świata dziś. Większość naszych doświadczeń z dorosłego życia to odtwarzanie reakcji z dzieciństwa. Więźniowie dzieciństwa zrywają łańcuchy.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments