Megadeth wprowadza na rynek swoje tokeny NFT

Udostępnij

Zespół Megadeth przygotowuje swoją serię NFT. Co to w praktyce oznacza?

Megadeth z NFT

„Wprowadzamy Megadeth Digital. Nasza kolekcja składa się z 5000 elementów [tokenów NFT], przedstawia Vica Rattleheada [maskotkę zespołu], powołana do życia w nowy sposób przez naszego utalentowanego artystę The Haddy’ego”, podał zespół Megadeth.

Seria ma pojawić się na rynku 22 grudnia i będzie to okazja do „otwarcia drzwi zarówno do świata rzeczywistego, jak i metaświata”. NFT dadzą posiadaczom „dostęp do ekskluzywnych produktów i wrażeń dla VIP-ów”. Wspomniane produkty mają być podpisywane przez muzyków. NFT dadzą też prawo do brania udziału w spotkaniach meet and grate, a więc rozmów z członkami zespołu. „To nie jest tylko fanklub; to społeczność, której właścicielem jesteś TY„, dodaje Megadeth.

Liderzy sceny metalowej

Megadeth to amerykański zespół muzyczny założony w 1983 roku przez Dave’a Mustaine’a po jego odejściu z Metalliki. Mustaine pełni w grupie do dziś rolę wokalisty, gitarzysty i głównego kompozytora. Zespół jest uznawany za jednego z pionierów gatunku thrash metal i jest jedną z najbardziej wpływowych formacji tego nurtu.

Skład Megadeth zmieniał się wielokrotnie w ciągu lat, ale Mustaine był jedynym stałym członkiem od początku istnienia formacji. Charakterystyczną cechą muzyki Megadeth są szybkie tempo, skomplikowane struktury utworów, agresywny styl gry na gitarze oraz teksty utworów, często poruszające tematy polityczne, społeczne i filozoficzne.

Do najbardziej znanych albumów Megadeth należą takie tytuły jak „Peace Sells… But Who’s Buying?”, „Rust in Peace”, „Countdown to Extinction” czy „Youthanasia”. Zespół zdobył wielu fanów na całym świecie i jest uważany za jednego z czołowych przedstawicieli thrash metalu obok takich zespołów jak Metallica, Slayer i Anthrax.

NFT

NFT, czyli skrót od angielskiego terminu „Non-Fungible Token”, to unikalny token cyfrowy, który reprezentuje unikalny aktyw. W przeciwieństwie do kryptowalut takich jak bitcoin czy ether, które są wzajemnie wymienne (fungible), NFT są niezamienne, co oznacza, że każdy z nich ma swoją własną, niepowtarzalną wartość i charakterystykę.

NFT są często używane do reprezentowania własności cyfrowych dzieł sztuki, muzyki, filmów, gier komputerowych i innych form cyfrowych treści. Każde NFT zawiera unikalne informacje, które go identyfikują i zapisane są na blockchainach.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również