MC: Z aplikacji ProteGO Safe korzysta ponad 0,5 mln osób

179

Aplikacja Protego SafePonad pół miliona Polaków korzysta z aplikacji ProteGO Safe, która informuje o kontakcie z koronawirusem, poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji (MC).

„Aplikację można pobrać za darmo ze sklepów Google Play lub AppStore. Po pobraniu wystarczy ją zainstalować i uruchomić. Na tym etapie najważniejsze jest włączenie tzw. monitorowania ryzyka, czyli Bluetootha w smartfonie” – podało MC w komunikacie.

Dzięki włączonemu Bluetooth aplikacja stale monitoruje otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. Jeśli kontakt telefonu z takim urządzeniem trwa dłużej niż 15 minut, a odległość była mniejsza niż 2 metry, urządzenia to rejestrują i „pamiętają” przez 14 dni.

Jeśli w ciągu 14 dni właściciel jednego z urządzeń zachoruje, po pozytywnym wyniku testu, zadzwoni do niego pracownik Centrum Kontaktu. Jeśli chory potwierdzi, że korzysta z ProteGO Safe – pracownik Centrum Kontaktu przekaże mu unikalny numer PIN. Ma też pokazać, gdzie w aplikacji ten numer wprowadzić.

Po wprowadzeniu przez chorego otrzymanego numeru – najpóźniej w ciągu doby, na ekranach urządzeń innych użytkowników aplikacji, z którymi miał kontakt w trakcie ostatnich 14 dni, wyświetli się odpowiednie powiadomienie.

Z identycznej aplikacji (o innej nazwie) korzysta kilkanaście milionów Niemców, kilka milionów Irlandczyków i Włochów, podano także.

Ministerstwo Cyfryzacji zaznacza, że ProteGO Safe nie gromadzi danych, nigdzie ich nie przekazuje.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments