mBank sprzeda dzieła sztuki, by sfinansować powstający fundusz 'M jak malarstwo’

605

mBank - M jak MalarstwomBank sprzeda budowaną od lat kolekcję dzieł sztuki takich twórców, jak np. Brandt czy Witkacy, by pozyskane środki przeznaczyć na sfinansowanie powstającego funduszu mBanku „M jak malarstwo”, który wspierać będzie młodych polskich artystów i artystki, podał bank. Aukcja odbędzie się 25 czerwca. To pierwsza tego typu aukcja w Polsce.

„Aukcja dzieł sztuki z naszej kolekcji ma jeden cel: sfinansować fundusz 'M jak malarstwo’, który powstał w banku, żeby wspierać młodych polskich malarzy. Rozumiemy, że takie wsparcie jest im niezbędne, szczególnie w okresie pandemii. Chcemy stworzyć niezwykłą kolekcję, która z czasem powiększy swą wartość i wspomoże kolejnych młodych artystów. Wierzę, że dzięki pracy wybitnych specjalistów w komisji zakupowej funduszu, uda nam się osiągnąć ten cel” – powiedział prezes Cezary Stypułkowski, cytowany w komunikacie.

Od 5 czerwca wszystkie prace można oglądać na wystawie w DESA Unicum. Józef Brandt, Włodzimierz Tetmajer, Stanisław Witkiewicz, Alfred Wierusz-Kowalski i ponad dwudziestu innych artystów to kluczowi dla polskiej sztuki twórcy. Ich dzieła to obiekty klasy muzealnej, a całość składa się na niezwykłą opowieść o rodzimej twórczości artystycznej, podano w materiale.

Aukcja będzie początkiem dla powstającego właśnie funduszu mBanku „M jak malarstwo”, który ma wspierać młodych polskich artystów i artystki, podkreślono.

„Tworzenie kolekcji sztuki przez firmy jest coraz częstszym sposobem na lokowanie kapitału i działania z obszarów kultury czy społecznej odpowiedzialności biznesu. 25 czerwca wszystkie obiekty zostaną zlicytowane w największym polskim domu aukcyjnym DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum” – czytamy dalej.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 158,72 mld zł na koniec 2019 r. Jego większościowym akcjonariuszem (69,3%) jest niemiecki Commerzbank.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments