Malta będzie dopłacać turystom do wakacji. Można zaoszczędzić nawet 1300 zł

Wyspa Gozo, Malta

Władze Malty zdecydowały się dodatkowo zachęcić turystów do odwiedzin. Wszyscy, którzy zdecydują się odwiedzić ten wyspiarski kraj poza wysokim sezonem, będą mogli otrzymać nawet 300 euro dopłaty do wypoczynku. Aby otrzymać takie dofinansowanie do wakacji, trzeba jednak spełnić cztery warunki.

Jak otrzymać dofinansowanie do wypoczynku na Malcie? Wyspa Gozo, Malta

Malta jest jednym z najczęściej wybieranych krajów na wakacyjne podróże przez europejskich turystów, także tych z Polski. Nieco inaczej sprawa przedstawia się w okresach jesienno-zimowych, kiedy to wyspiarskie państwo już nie jest tak chętnie odwiedzane.

Z tego powodu rząd Malty chce teraz zachęcić podróżnych do odwiedzenia kraju poza najcieplejszymi miesiącami w roku. W tym celu władze uruchomiły specjalny program dopłat do wypoczynku dla turystów, którzy zdecydują się na odwiedzenie kraju poza sezonem wysokim.

Podróżni w ramach programu otrzymają od władz Malty kwotę do 300 euro. Aby otrzymać dopłatę do wypoczynku na rajskiej wyspie, trzeba łącznie spełnić cztery następujące warunki:

  • Zatrzymać się na wyspie Gozo
  • Przebywać na wyspie co najmniej przez 10 dni
  • Wyjazd musi odbyć się w okresie od 15 października 2023 do 15 marca 2024
  • Zarezerwować nocleg w jednym ze 140 wybranych obiektów, które biorą udział w programie.

W programie dopłat do wypoczynku dla turystów udział biorą zarówno ekskluzywne, cztero- i pięciogwiazdkowe hotele, jak i wille z własnym wyżywieniem, tańsze kwatery prywatne, a nawet gospodarstwa agroturystyczne.

Co istotne, rezerwacji noclegu należy dokonać przed 10 marca 2024 roku za pośrednictwem strony internetowej wybranego obiektu. Dodatkowo, przy wymeldowaniu turyści biorący udział w akcji będą musieli przekazać kopie biletów lotniczych (w obie strony) pracownikom obiektu, w którym byli zakwaterowani.

Uzyskamy też 10% zniżki na wypoczynek na Gozo w sezonie letnim

Dofinansowanie wypoczynku na wyspie Gozo wypłacane będzie w formie 30-procentowego zwrotu za wydatki na zakwaterowanie. Maksymalnie można otrzymać zniżkę do sumy 300 euro. Koszty opisywanego programu pokryją maltański rząd i same obiekty. Ten pierwszy wyłoży 80% sumy, a przedsiębiorcy – pozostałe 20%.

Warto dodać, że właściciele obiektów oferują uczestnikom programu dodatkowy voucher w wysokości 10% zniżki na noclegi w biorących udział w programie obiektach, który będzie można zrealizować w okresie od maja do września 2024 roku.

Maltański rząd już nie pierwszy raz próbuje przyciągnąć turystów

Gozo to druga co do wielkości wyspa na archipelagu maltańskim. Jej powierzchnia wynosi niespełna 67 kilometrów, co oznacza, że można ją tak naprawdę zwiedzić pieszo. Stolicą Gozo jest Rabat (Victoria). Wyspa Gozo, Malta

To położone w centrum wyspy miasto ma niesamowity klimat. Warto przejść się wąskimi uliczkami i wdrapać na cytadelę, z której roztacza się przepiękny widok na całą wyspę. Na Gozo warto odwiedzić także Mġarr ix-Xini – plażę znajdującą się w małej zatoce otoczonej z obu stron kamienistymi klifami.

Rozpoczęty program zachęcający turystów do wizyt na wyspie Gozo nie jest pierwszym tego typu, który przygotowała Malta. W 2021 roku o dofinansowanie w wysokości do 200 euro mogli starać się urlopowicze, którzy zarezerwowali nocleg w lokalnym hotelu na minimum trzy noce.

W ten sposób rząd Malty starał się stymulować turystykę kraju, która została zamrożona przed pandemię COVID-19.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments