Magda Gessler inwestuje w NFT

1284

Magda Gessler zmieniła swoje zdjęcie profilowe. Co w tym dziwnego? To, że zaprezentowała tym sposobem światu swoje NFT.

NFT Gessler

NFT Gessler to „spersonalizowane dzieło Fancy Bear”. Można je zobaczyć poniżej:

Jak widać, grafika przedstawia misia, który wyglądem przypomina samą Gessler. NFT to zaś token, który jest potwierdzeniem prawa własności do grafiki.

NFT służą dziś wielu celom. Najczęściej są dowodami własności dzieł sztuki, grafik, utworów muzycznych czy wizualizacji. Technologicznie NFT są oparte na blockchainie (najczęściej Ethereum).

Celebryci a NFT

NFT stały się jednak też hitami inwestycyjnymi. I tak np. niedawno na ten rynek wszedł Eminem. Znany biały raper nie tylko sprzedał token reprezentujący prawa do jednego z jego numerów muzycznych, ale też kupił NFT z kolekcji „cyfrowych małp”. Chodzi konkretnie o serię Bored Ape Yacht – zbiór grafik prezentujących pocieszne małpki.

Swoją kolekcję NFT z grafikami nietoperzy wydał niedawno także wokalista metalowy – i były frontman Black Sabbath – Ozzy Osbourne (to nawiązanie do koncertu, jaki na początku lat 80. zagrał Ozzy – w jego trakcie odgryzł głowę nieperzowi). Jego pomysł jest jeszcze ciekawszy, bowiem tokeny można ze sobą „mutować”, tworząc tym samym nowe grafiki, które zawierają cechy obu „rodziców”.

NFT wydała też polska grupa deathmetalowa – Behemoth. Tym razem chodzi o kolekcję wizualizacji ze zremiksowanymi utworami zespołu, które są inspirowane albumem „The Satanist”. Za wizualizację odpowiadał artysta Rowan E. Cassidy.

Zespół skomentował pomysł:

Kiedy Rowan zwrócił się do nas z pomysłem, byliśmy podekscytowani możliwością nadania naszym dziełom zupełnie nowego formatu, który jest związany z wieczystą własnością, [Rowan] rzucił wyzwanie Orionowi, by stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, co udokumentuje nasze wejście w przestrzeń sztuki cyfrowej.

Na podobny pomysł wpadła grupa Megadeth. Muzycy tej legendarnej formacji wyemitowali motyw nazwany „Vic Rattlehead: Genesis”, który zawiera logo formacji i jej kultową maskotkę obracającą się w przeciwnych kierunkach przez sześć sekund. Jeden z fanów zespołu kupił NFT powiązany z wizualizacją na specjalnej aukcji.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments