Mabion ustalił cenę emisyjną 2,43 mln akcji serii U na 55 zł za sztukę

361

Mabion ustalił cenę emisyjną akcji serii U na 55 zł za jedną akcję, podała spółka. Spółka zdecydowała również o złożeniu inwestorom oferty objęcia obejmujące łącznie 2 430 554 akcji serii U.

4 marca br. Mabion informował, że zawarł z mBankiem warunkową umowę plasowania akcji oraz rozpoczął proces budowania księgi popytu – w trybie przyspieszonym – w drodze subskrypcji prywatnej nie więcej niż 2 430 554 akcji nowej emisji serii U. Wówczas spółka podała, iż przewiduje się, że umowy objęcia akcji serii U zostaną zawarte przez inwestorów do 12 marca 2021 r.

23 lutego akcjonariusze spółki zdecydowali o podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji do 2 430 554 akcji serii U bez prawa poboru.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

Poprzedni artykułPolacy chcą polskiej szczepionki na COVID-19
Następny artykułGenomtec zadebiutuje na New Connect 17 marca br.
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments