Live Nation sprzedaje bilety na koncert „bez widoku”

Udostępnij

Firma Live Nation, zdaniem wielu fanów muzyki, przeszła samą siebie. Sprzedaje bilety na koncert The Weeknd. Nie to jest jednak szokujące, ale fakt, że w ofercie jest pula biletów „bez widoku”.

Live Nation i koncert The Weeknd to usłyszenia, ale nie zobaczenia

The Weeknd to jedna ze współczesnych gwiazd popu. Już 9 sierpnia zagra koncert na PGE Narodowym w Warszawie. Zaskakuje jednak oferta biletów. Wśród normalnych wejściówek są też takie, które nie gwarantują widoku, a „tylko dźwięk”.

Przerażają też ceny wszystkich biletów. Za te, które umożliwiają miejsce pod sceną, trzeba zapłacić ponad 1200 zł. Za najlepsze miejsca w sektorach – ponad 1600 zł. Do tego dochodzą bilety w opcji „brak widoku, tylko dźwięk”. Te można kupić w cenie od „tylko” 221 do 251 zł (bilet dla kolekcjonerów).

Sprawa oburza fanów. Jest kuriozalna. Fani kupują bilety na koncert, w czasie którego i tak nie zobaczą swojego ulubionego artysty.

The Weeknd to kanadyjski wokalista, autor tekstów piosenek i producent muzyczny. Do tej pory wydał pięć albumów studyjnych. Jego dwa krążki osiągnęły szczyt prestiżowej listy albumów w USA, Billboard 200. W 2017 r. muzyk został pierwszym artystą, którego dwa albumy miały po 2 miliardy odsłuchań w serwisie streamingowym Spotify.

Ceny za bilety mocno wzrosły

Niedawno pisaliśmy też o cenach biletów na przyszłoroczny koncert Metalliki.

Ceny prezentują się następująco:

  • Płyta GA: 1235 zł;
  • Snake PIT: 2875 zł;
  • Trybuny: od 430 do 1380 zł.

Jak dodaje zespół, „część dochodu z każdego sprzedanego biletu zostanie przeznaczona na fundację zespołu All Within My Hands. Założona w 2017 roku AWMH stara się pomagać i wspierać członków społeczności. Organizacja zebrała prawie 13 milionów dolarów – przekazując 5,9 miliona dolarów na dotacje przekazanych na programy rozwoju kariery i edukacji technicznej w USA, ponad 2,5 miliona dolarów na walkę z brakiem bezpieczeństwa żywnościowego i ponad 3,2 miliona dolarów na pomoc ofiarom klęsk żywiołowych na całym świecie”.

Ceny biletów na koncerty wzrosły z powodu skoku cen energii. Do tego zespoły zapewne odrabiają straty po pandemii covid.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również