Lekarz, który opłacił morderstwo swojej partnerki za pomocą BTC, wpadł w ręce FBI

kryptowaluty

Po wysłaniu bitcoinów o wartości 8 000 dolarów na niewłaściwy adres James Wan wysłał trzy kolejne płatności w BTC o łącznej wartości 17 200 dolarów na portfel mordercy. Tak, zlecił w ten sposób morderstwo swojej dziewczyny.

Lekarz, który chciał zabić swoją dziewczynę

Lekarz przyznał się do wykorzystania darknetu i bitcoinów w realizacji spisku mającego na celu morderstwo swojej dziewczyny. Zapłacił łącznie ponad 25 000 dolarów w bitcoinach mordercy. Całej szczęście służby udaremniły zbrodnię.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Według komunikatu prasowego Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ), James Wan, 54-letni lekarz z Georgii, próbował skorzystać z usług zabójcy za pośrednictwem darknetu. Wszystko, by zabić swoją dziewczynę. Przelał połowę pełnej płatności wynoszącej 8 000 dolarów w BTC na portfel depozytowy i podał dane osobowe swojej dziewczyny, w tym jej imię i nazwisko, konto na Facebooku, adres i tablice rejestracyjne samochodu, aby ułatwić zabójcy wykonanie swojej pracy. Morderstwo miało wyglądać na wypadek.

Problem w tym, że zaliczka w wysokości 50% trafiła na niewłaściwy adres w sieci BTC. Reszta trafiła na właściwy adres. Tydzień później Wan wysłał kolejną płatność w bitcoinach o wartości 8 000 dolarów, aby sfinalizować płatność za zlecenie.

Potem lekarz zaczął się niecierpliwić – chciał, by morderstwo nastąpiło jak najszybciej.

Według Departamentu Sprawiedliwości Wan wysłał dodatkowe 1200 dolarów w bitcoinach 10 maja 2022 r., po spadku ceny BTC, aby upewnić się, że na rachunku depozytowym znajduje się cała kwota wymagana do realizacji morderstwa.

Federalne Biuro Śledcze (FBI) zapobiegło ostatecznie morderstwu, a Wan przyznał się do swojego złowrogiego posunięcia i anulował zamówienie złożone w darknecie. Teraz czeka go kara. Oczekuje się, że ogłoszenie wyroku nastąpi 18 stycznia 2024 r.

Według oświadczenia Keri Farley, agentki specjalnej FBI, Wam „poniesie pełne konsekwencje” tego, co chciał zrobić.

Nie tylko Wan

Tymczasem Wan nie jest jedyną osobą, która zapłaciła zabójcy w BTC za zabicie człowieka. W sierpniu 2022 roku mieszkanka Mississippi została skazana na 10 lat więzienia za wynajęcie zabójcy, który miał zabić jej męża. Za wykonanie zadania kobieta zapłaciła w BTC o wartości 10 000 dolarów.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments