Polski złoty stracił we wtorek, 4 stycznia na rzecz światowych walut. Najgorzej złotówka wypadła w relacji do dolara. Notowania pary USD/PLN skoczyły wczoraj ogólnie o 6 groszy. Dobrze również zaprezentował się funt szterling. Kurs pary GBP/PLN powrócił wczoraj powyżej 5,30 PLN i dziś utrzymuje ten zakres. Jak wygląda sytuacja notowań euro w środę, 4 stycznia? Ile płacimy rano za szwajcarskiego franka?
Euro dalej walczy na wsparciu
Para EUR/PLN kolejny dzień na rynku walutowym spędziła na zakresie wsparcia. Mowa o przedziale cenowym: 4,6700-4,6830 PLN, w którym również dziś oscylują notowania euro do złotego.
Teraz warto będzie obserwować, czy euro będzie w stanie dalej bronić wspomnianego zakresu. Jeżeli tak, notowania euro mogą sięgnąć w środę (dziś) poziomu 4,70 PLN.

Kurs USD/PLN podskoczył do 4,45 PLN
Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, amerykański dolar zyskał najwięcej spośród głównych walut w relacji do złotego. Notowania dolara wobec złotego wzrosły wczoraj ogólnie o 6 groszy. Kurs pary USD/PLN najwyżej podskoczył do poziomu 4,45 PLN. Jednak te, wyższe rejony nie zostały finalnie utrzymane. Dziś od rana dolar traci i wymazuje część zysków z wtorku. O godzinie 9 rano jeden dolar kosztuje 4,40 PLN.
Notowania funta powyżej 5,30 PLN
Złotówka miała wczoraj problemy również w utrzymaniu funta szterlinga. Kurs pary walutowej GBP/PLN wzrósł w ciągu dnia o nieco ponad 3 grosze. Notowania tej pary zakończyły dzień powyżej poziomu 5,30 PLN. Obecnie funt utrzymuje się w tych rejonach.
Patrząc na wykres funta do złotego, zauważyć można, że obecnie rynek zmaga się z zakresem średniej. Tak długo, jak funt przeważać będzie na tym zakresie, ma szansę generować ruch wzrostowy. Należy liczyć się z tym, że funt podbić może nawet do 5,34 PLN.

Frank warty 4,75 PLN
Najmniej we wtorek, 3 stycznia działo się na parze walutowej CHF/PLN. Frank niewiele zyskał finalnie wobec złotego. Dobrze szwajcarski frank radzi sobie od rana w środę. Obecnie za tę walutę płacimy 4,75 PLN.
Podsumowanie
Złotówka czeka dziś na decyzję Narodowego Banku Polskiego. Rada Polityki Pieniężnej zadecyduje o poziomie stóp procentowych.