Kurs pary CHF/PLN powyżej 4,78 PLN. Ile płacimy za dolara?

Udostępnij

Rozpoczyna się kolejny tydzień zmagań złotówki na rynku walutowym. W poniedziałek, 28 listopada przyglądamy się relacji głównych walut do złotego. Kurs pary CHF/PLN oscyluje obecnie powyżej 4,78 PLN. Jedno euro kosztuje o godzinie 8 blisko 4,69 PLN. Natomiast notowania pary walutowej GBP/PLN znajdują się w rejonach 5,45 PLN. Ile dziś płacimy za dolara?

Frank z perspektywą spadku?

Szwajcarski frank z omawianych głównych walut stracił ostatnio, czyli w piątek (25.11) najwięcej wobec złotego. Notowania pary CHF/PLN jednak dalej oscylowały w strefie wsparcia, czyli przedziale cenowym: 4,7620-4,7860 PLN. Dziś rano frank nieco wzrósł i o godzinie 8 rano oscylował nieco powyżej 4,78 PLN.

Teraz od rynku franka do złotego oczekuje się, aby ten pokazał zdecydowane nastawienie wobec wspomnianego wsparcia (4,7620-4,7860 PLN). Jeżeli frank nie pokaże siły, stać będzie przed perspektywą spadku w rejony 4,75 PLN. Czy para CHF/PLN rzeczywiście zdecyduje się na taki ruch?

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 28.11.2022

Notowania pary EUR/PLN opuściły średnią

Euro również okazało słabość wobec złotego na koniec zeszłego tygodnia. Notowania pary EUR/PLN opuściły ponadto średnią, czyli ostatnio główny obszar zainteresowania. Dziś z rana euro kosztuje poniżej 4,69 PLN. Czy notowania euro względem rodzimej waluty zejdą poniżej 4,67 PLN w najbliższych godzinach?

Dolar z niepewnym ruchem

Amerykański dolar praktycznie bez zmian zakończył walkę ze złotówką w ostatni piątek. Dziś rano (o godzinie 8) za parę walutową USD/PLN zapłacić trzeba było około 4,52 PLN. Jednak ten wzrostowy ruch był niepewny. Kurs dolara obecnie spada i wydaje się, że ponownie znajdzie się w strefie cenowej: 4,4850-4,5100 PLN.

Należy liczyć się z tym, że wspomniana strefa cenowa może nie zostać wybroniona przez dolara. Polski złoty ma sposobność do tego, aby sprowadzić kurs pary USD/PLN do 4,45 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 28.11.2022

Kurs pary GBP/PLN przerywa wzrosty

W piątek, 25 listopada kurs pary GBP/PLN finalnie obniżył się, przerywając serię wzrostów. Notowania pary walutowej oscylowały dziś o godzinie 8 w okolicach 5,45 PLN. Na moment pisania tego artykuły (tuż po 9) sytuacja się zmienia i funt traci wobec złotego. Co pokaże dziś para walutowa GBP/PLN?

Podsumowanie

Złotówka, choć traciła wobec głównych walut z rana, tuż po godzinie 9 mocno zyskuje. Światowe waluty sprowadzane są niżej, a polska waluta zdaje się mieć ochotę na większe zyski.

Piotr Szypuliński
Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Twórca organizacji naukowych.

Najnowsze

Zobacz również