Kurs pary CHF/PLN powyżej 4,78 PLN. Ile płacimy za dolara?

307

Rozpoczyna się kolejny tydzień zmagań złotówki na rynku walutowym. W poniedziałek, 28 listopada przyglądamy się relacji głównych walut do złotego. Kurs pary CHF/PLN oscyluje obecnie powyżej 4,78 PLN. Jedno euro kosztuje o godzinie 8 blisko 4,69 PLN. Natomiast notowania pary walutowej GBP/PLN znajdują się w rejonach 5,45 PLN. Ile dziś płacimy za dolara?

Frank z perspektywą spadku?

Szwajcarski frank z omawianych głównych walut stracił ostatnio, czyli w piątek (25.11) najwięcej wobec złotego. Notowania pary CHF/PLN jednak dalej oscylowały w strefie wsparcia, czyli przedziale cenowym: 4,7620-4,7860 PLN. Dziś rano frank nieco wzrósł i o godzinie 8 rano oscylował nieco powyżej 4,78 PLN.

Teraz od rynku franka do złotego oczekuje się, aby ten pokazał zdecydowane nastawienie wobec wspomnianego wsparcia (4,7620-4,7860 PLN). Jeżeli frank nie pokaże siły, stać będzie przed perspektywą spadku w rejony 4,75 PLN. Czy para CHF/PLN rzeczywiście zdecyduje się na taki ruch?

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 28.11.2022

Notowania pary EUR/PLN opuściły średnią

Euro również okazało słabość wobec złotego na koniec zeszłego tygodnia. Notowania pary EUR/PLN opuściły ponadto średnią, czyli ostatnio główny obszar zainteresowania. Dziś z rana euro kosztuje poniżej 4,69 PLN. Czy notowania euro względem rodzimej waluty zejdą poniżej 4,67 PLN w najbliższych godzinach?

Dolar z niepewnym ruchem

Amerykański dolar praktycznie bez zmian zakończył walkę ze złotówką w ostatni piątek. Dziś rano (o godzinie 8) za parę walutową USD/PLN zapłacić trzeba było około 4,52 PLN. Jednak ten wzrostowy ruch był niepewny. Kurs dolara obecnie spada i wydaje się, że ponownie znajdzie się w strefie cenowej: 4,4850-4,5100 PLN.

Należy liczyć się z tym, że wspomniana strefa cenowa może nie zostać wybroniona przez dolara. Polski złoty ma sposobność do tego, aby sprowadzić kurs pary USD/PLN do 4,45 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 28.11.2022

Kurs pary GBP/PLN przerywa wzrosty

W piątek, 25 listopada kurs pary GBP/PLN finalnie obniżył się, przerywając serię wzrostów. Notowania pary walutowej oscylowały dziś o godzinie 8 w okolicach 5,45 PLN. Na moment pisania tego artykuły (tuż po 9) sytuacja się zmienia i funt traci wobec złotego. Co pokaże dziś para walutowa GBP/PLN?

Podsumowanie

Złotówka, choć traciła wobec głównych walut z rana, tuż po godzinie 9 mocno zyskuje. Światowe waluty sprowadzane są niżej, a polska waluta zdaje się mieć ochotę na większe zyski.

Poprzedni artykułInflacja faktycznie przestanie rosnąć czy to tylko złudne nadzieje?
Następny artykułSąd usuwa WIBOR! Co to oznacza dla kredytobiorców?
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Twórca organizacji naukowych.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments