Kurs funta wynosi 5.32 zł. Ile płacimy za euro?

Udostępnij

W poniedziałek, 2 października dolar amerykański i frank szwajcarski zyskiwały do złotówki, natomiast euro i funt szterling traciły do polskiej waluty. Najmocniej wyróżnił się dolar, który zyskał do PLN aż 0,7%, czyli nieco ponad 3 grosze.

Dziś nadal dominują mieszane nastroje, a zmienność jest dość mocno ograniczona. Za franka szwajcarskiego płacimy obecnie 4.78 PLN. Ile kosztuje euro 3.10.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Za dolara płacimy obecnie 4.40 PLN

Podczas wczorajszej sesji dolar pokazał moc. Kurs amerykańskiej waluty zyskiwał praktycznie przez cały dzień, przez co zakończył on wczorajszą sesję na poziomie 4.40 PLN, choć jeszcze o poranku płaciliśmy za niego nieco ponad 4.36 PLN.

Mało tego – dziś w nocy dolar nadal się umacniał. W efekcie, w godzinach porannych jego kurs osiągał wartość 4.415 PLN. Na starcie europejskiej sesji amerykańska waluta zaczęła jednak tracić do złotówki. Z tego powodu, w tej chwili za 1 USD płacimy już 4.40 PLN.

Jeśli w kolejnych godzinach złotówka nadal będzie silniejsza, to w najbliższych dniach powinno dojść do obniżki kursu dolara amerykańskiego do okolic 4.36 PLN. Poziom ten stanowił kluczowe wsparcie w minionym tygodniu.

Wykres kursu USD/PLN

Ile kosztuje euro 3.10.2023?

Na początku wczorajszej sesji kurs euro umacniał się. Cena waluty europejskiej wspólnoty szybko powróciła powyżej poziomu 4.61 PLN, a na starcie europejskiej sesji nawet przekroczyła wartość 4.62 zł. Następnie to jednak polska waluta okazała się silniejsza. W efekcie na koniec poniedziałku za 1 euro musieliśmy zapłacić 4.61 PLN.

Dziś waluta europejskiej wspólnoty powoli się umacnia. Kurs EUR/PLN znajduje się obecnie nieco poniżej 4.62. Jeśli euro nadal będzie zyskiwać do złotówki, to w kolejnych dniach może dojść do retestu oporu przyjmującego wartość 4.64 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

 

Notowania funta sięgają 5.32 PLN

Kurs funta szterlinga niespodziewanie otworzył się po weekendzie poniżej 5.31 PLN. Brytyjska waluta szybko powróciła jednak powyżej tego poziomu. W kolejnych godzinach mieliśmy zaś do czynienia z mieszanym sentymentem – kurs USD/PLN praktycznie cały dzień oscylował w granicach 5.32.

Ostatecznie zakończył on poniedziałek nieznacznie poniżej tego poziomu. Dziś w nocy funt szterling szybko powrócił powyżej tej wartość. W godzinach porannych brytyjska waluta nieco traci jednak do złotówki, przez co jej kurs znów atakuje poziom 5.32 PLN.

Jeśli dzisiejsza sesja zakończy się poniżej tego poziomu, funt szterling nadal powinien tracić do złotówki. W takim scenariuszu kurs GBP/PLN w kolejnych dniach może znaleźć się poniżej 5.30.

Jeżeli jednak brytyjska waluta zdoła dziś utrzymać się powyżej tego poziomu, w ujęciu średnioterminowym może czekać nas zwyżka nawet do okolic 5.36 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Kurs franka szwajcarskiego spada do 4.78 PLN

Kurs franka szwajcarskiego niespodziewanie otworzył się po weekendzie poniżej 4.76 PLN. Szwajcarska waluta szybko powróciła jednak powyżej tego poziomu i nie zamierzała się zatrzymywać. W efekcie, na koniec wczorajszej sesji za 1 CHF płaciliśmy już nieco ponad 4.79 PLN.

Dziś w nocy frank szwajcarski nadal zyskiwał do złotówki, przez co w godzinach porannych kurs CHF/PLN sięgał już 4.80. Wraz ze startem europejskiej sesji to jednak polska waluta zaczęła być stroną dominującą. Z tego powodu, w tej chwili za 1 franka szwajcarskiego płacimy 4.78 PLN.

Jeśli w kolejnych godzinach złotówka nadal będzie dyktować tempo na rynku, niewykluczone, że już wkrótce 1 CHF będzie kosztować nawet 4.75 PLN. Jeżeli jednak to szwajcarska waluta znów zacznie dominować, najprawdopodobniej będzie nas czekać kolejny retest 4.80 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również