Kurs funta wynosi 5.31 zł. Ile płacimy za dolara?

Fed, USA, dolar

W czwartek, 5 października głównie światowe waluty nieznacznie osłabiły się względem złotówki. Najbardziej wyróżnił się dolar amerykański, którego kurs stracił do PLN 0,5%, czyli około 2 grosze. Co więcej, dziś złotówka nadal powoli umacnia się do głównych światowych walut. Zmienność jest przy tym jednak dość mocno ograniczona.

W efekcie, za franka płacimy obecnie nieznacznie ponad 4.77 PLN. Ile kosztuje euro 6.10.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego

Ile kosztuje dolar 6.10.2023?

Wczoraj mieliśmy do czynienia z wyraźnym osłabianiem się dolara wobec złotówki. Amerykańska waluta traciła do polskiej praktycznie cały dzień, przez co na koniec czwartkowej sesji za 1 USD płaciliśmy już 4.36 PLN.

Dziś w nocy dolar nieznacznie zyskiwał do złotego, lecz od startu europejskiej sesji to polska waluta niepodzielnie rządzi na rynku. W efekcie, kurs USD/PLN wybił już kluczowe wsparcie, jego cena spadła wyraźnie poniżej 4.36.

W takim przypadku, jeśli do końca dzisiejszej sesji cena utrzyma się pod tym poziomem, w przyszłym tygodniu może nas czekać głębsza obniżka. W ujęciu średnioterminowym może kurs dolara może spaść nawet do okolic 4.30 PLN.

Wykres kursu UDD/PLN

Ile płacimy za euro 6.10.2023?

W przypadku pary walutowej EUR/PLN wczoraj mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. W pierwszych godzinach sesji waluta europejskiej wspólnoty wyraźnie traciła do złotówki. W efekcie, na starcie europejskiej sesji za 1 euro płaciliśmy mniej niż 4.59 PLN. Następnie, waluta europejskiej wspólnoty zaczęła się umacniać.

Późnym popołudniem kurs euro sięgnął nawet 4.61 PLN. Ostatnie godziny czwartku przebiegły jednak pod dyktando złotówki, przez co na koniec dnia za 1 euro musieliśmy zapłacić niecałe 4.60 PLN.

Dziś para walutowa EUR/PLN powoli kontynuuje przecenę. W tej chwili cena euro zbliża się do okolic 4.59 PLN. Wydaje się zatem, że jeszcze dziś może nas czekać atak strony podażowej na kluczowe wsparcie, przyjmujące wartość 4.585 PLN. Jego wybicie będzie jednak z całą pewnością bardzo trudnym wyzwaniem.

Wykres kursu EUR/PLN

Kurs funta szterlinga spada do 5.27 PLN

Para walutowa GBP/PLN zachowywała się wczoraj podobnie do kursu euro wobec złotówki. Oznacza to, że w pierwszych godzinach sesji kurs brytyjskiej waluty wyraźnie się osłabiał, przez co na starcie europejskiej sesji za 1 funta szterlinga płaciliśmy niecałe 5.30 PLN.

Następnie, kurs GBP/PLN zaczął piąć się w górę. Późnym popołudniem kurs brytyjskiej waluty przekraczał już 5.32 PLN. Ostatnie godziny czwartku przebiegły jednak pod dyktando złotówki, przez co na koniec dnia za 1 funta szterlinga musieliśmy zapłacić nieco ponad 5.31 PLN.

Dziś kurs pary walutowej GBP/PLN powoli kontynuuje przecenę. Cena funta szterlinga wynosi obecnie 5.31 PLN. Celem strony podażowej na dzisiejszą sesję powinno być obniżenie kursu brytyjskiej waluty do okolic 5.30 PLN.

Jeśli uda się zamknąć tydzień poniżej tej wartości, od poniedziałku stanowcza obniżka powinna być kontynuowana. W takim przypadku w ujęciu średnioterminowym w grę będzie wchodzić nawet zejście kursu funta szterlinga do okolic 5.27 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Notowania franka szwajcarskiego zbliżają się do 4.77 PLN

Para walutowa CHF/PLN również charakteryzowała się wczoraj zmiennymi nastrojami. Najpierw, w godzinach nocnych kurs franka szwajcarskiego wzrósł powyżej poziomu 4.78 PLN. Następnie, na starcie europejskiej sesji, szwajcarska waluta zaczęła wyraźnie tracić do złotówki.

W efekcie, kurs CHF/PLN spadł przed południem poniżej poziomu 4.76. Pierwsze godziny drugiej połowy czwartku przebiegły jednak pod dyktando franka szwajcarskiego. W efekcie, po południu kurs CHF sięgał nawet 4.79 PLN. W ostatnich godzinach sesji szwajcarska waluta osłabiła się jednak względem złotówki. Ostatecznie, na koniec czwartku za 1 franka szwajcarskiego płaciliśmy niecałe 4.78 PLN.

Dziś kurs pary walutowej CHF/PLN konsekwentnie kontynuuje przecenę. W tej chwili frank szwajcarski kosztuje minimalnie ponad 4.77 PLN. Celem strony podażowej na dzisiejszą sesję powinno zamknięcie świecy tygodniowej na wartości poniżej 4.76 PLN.

Jeśli szwajcarska waluta faktycznie osłabi się tak wyraźnie, od poniedziałku dynamiczna obniżka powinna być kontynuowana. W takim przypadku już niebawem cena franka szwajcarskiego będzie mogła spaść poniżej 4.74 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments