Kurs funta wynosi 5.30 zł. Ile płacimy za euro?

euro

W czwartek, 21 września złotówka nieznacznie umocniła się do głównych światowych walut. Najsłabszy okazał się frank szwajcarski, który stracił do PLN 0,6%, czyli niecałe 3 grosze.

Podczas dzisiejszej sesji na rynku walutowym dominują natomiast mieszane nastroje. W efekcie, za franka płacimy już mniej niż 4.78 PLN. Ile kosztuje dolar 22.09.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Notowania dolara poniżej 4.33 PLN

Na parze walutowej USD/PLN panował wczoraj mieszany sentyment. Przez pierwszą połowę sesji amerykańska waluta mocno zyskiwała – wczesnym popołudniem za 1 dolara trzeba było nawet zapłacić ponad 4.36 PLN.

W kolejnych godzinach USD zaczął jednak tracić do złotego i w efekcie kurs USD/PLN zakończył wczorajszą sesję po kursie 4.325. Dziś na kursie dolara wobec złotówki dominuje natomiast mieszany sentyment. W efekcie, w tej chwili za 1 USD nadal musimy zapłacić niecałe 4.33 PLN.

Na kolejne sesje, mamy obecnie dwa scenariusze. Jeśli wczorajszy popołudniowy trend umacniania się złotówki będzie kontynuowany, kurs dolara powinien w ujęciu średnioterminowym dążyć do poziomu 4.30 PLN.

Jeżeli jednak dolar powróci do wzrostów, jak to miało miejsce przez pierwszą połowę wczorajszej sesji, w grę będzie wchodził nawet retest poziomu 4.37 PLN, który we wrześniu już dwukrotnie zatrzymywał zwyżki.

Wykres USD/PLN

Kurs euro spada poniżej 4.61 PLN

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej EUR/PLN także mieliśmy do czynienia z mieszanymi nastrojami. Przez pierwszą połowę sesji waluta europejskiej wspólnoty mocno zyskiwała – wczesnym popołudniem za 1 euro trzeba było zapłacić prawie 4.64 PLN.

W kolejnych godzinach euro zaczęło jednak tracić do złotego i w efekcie kurs EUR/PLN zakończył wczorajszy dzień na poziomie 4.61 PLN. Dziś waluta europejskiej wspólnoty nadal nieznacznie osłabia się do złotówki. W efekcie, kurs EUR/PLN oscyluje obecnie w granicach 4.605.

Jeśli kurs euro spadnie poniżej 4.60 PLN i zakończy dzisiejszą sesję pod tą wartością, w przyszłym tygodniu ten trend spadkowy powinien być kontynuowany.

Wykres EUR/PLN

Za funta płacimy 5.30 PLN

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja na wykresie funta szterlinga wobec złotego. Brytyjska waluta już na początku europejskiej sesji zaczęła się wczoraj osłabiać wobec złotego, a w kolejnych godzinach tendencja ta była kontynuowana. W efekcie, Kurs GBP/PLN zakończył wczorajszą sesję poniżej poziomu 5.32.

Dziś funt szterling również pokazuje słabość. W efekcie, za 1 funta płacimy w tej chwili już 5.30 PLN. Co więcej, wiele wskazuje na to, że w ujęciu średnioterminowym trend ten powinien być kontynuowany. W efekcie, w nadchodzącym tygodniu w grę wchodzi nawet obniżka kursu funta do okolic 5.25 PLN.

Wykres GBP/PLN

Ile kosztuje frank 22.09.2023?

Podczas wczorajszej sesji frank szwajcarski również wyraźnie osłabił się wobec złotego. Szwajcarska waluta zaczęła gwałtownie tracić po tym, jak Szwajcarski Bank Narodowy postanowił pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie, choć analitycy spodziewali się podwyżki o 25 punktów bazowych.

W efekcie, na koniec wczorajszej sesji za 1 CHF musieliśmy zapłacić 4.78 PLN. Co więcej, dziś frank szwajcarski nadal osłabia się wobec złotego, lecz tempo spadków jest znacznie niższe. W tej chwili kurs CHF/PLN wynosi nieco ponad 4.77.

Wszystko wskazuje na to, że w ujęciu średnioterminowym złotówka nadal powinna umacniać się do franka szwajcarskiego. Z tego powodu, w przyszłym tygodniu nie można wykluczać nawet obniżki kursu szwajcarskiej waluty nawet do okolic 4.70 PLN.

Wykres CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments