Kurs funta wynosi 5.12 zł. Ile płacimy za euro?

frank szwajcarski

W środę, 18 października głównie światowe waluty zdołały umocnić się względem złotówki. Najbardziej wyróżnił się frank szwajcarski, którego kurs zyskał wobec PLN 1,3%, czyli aż około 6 groszy.

Dziś mamy zaś do czynienia z mieszanym sentymentem i dość ograniczonym poziomem zmienności. W efekcie, za funta szterlinga płacimy obecnie 5.12 PLN. Ile kosztuje dolar 19.10.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Ile kosztuje dolar 19.10.2023?

Wczorajsza sesja upłynęła pod znakiem umacniania się dolara wobec złotówki. Amerykańska waluta zyskiwała do polskiej praktycznie cały dzień, przez co na koniec środowej sesji za 1 USD płaciliśmy niecałe 4.23 PLN.

Dziś w nocy dolar amerykański wyraźnie umacniał się wobec złotówki. W efekcie, tuż przed startem europejskiej sesji giełdowej za 1 USD płaciliśmy nieco ponad 4.237 PLN. Następnie jednak to złoty zaczął dominować, dzięki czemu w tej chwili za 1 dolara płacimy nieco ponad 4.22 PLN.

Obecnie mamy do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli amerykańska waluta nadal będzie tracić do polskiej, już niebawem najprawdopodobniej czeka nas powrót poniżej 4.20 PLN. Jeżeli jednak, kurs USD powróci do wczorajszych wzrostów, to jeszcze w tym tygodniu może nas czekać atak na poziom 4.25 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Za euro płacimy 4.45 PLN

Euro także w środę wyraźnie umacniało się wobec złotówki. Waluta europejskiej wspólnoty zyskiwała do złotego praktycznie cały dzień, przez co na koniec wczorajszej sesji kurs EUR/PLN sięgał już 4.45 PLN.

Dziś w nocy kurs waluty europejskiej wspólnoty wyraźnie umacniał się wobec złotówki. W efekcie, tuż przed startem europejskiej sesji giełdowej za 1 euro płaciliśmy już ponad 4.46 PLN. Następnie jednak to złoty zaczął dominować, dzięki czemu w tej chwili kurs EUR/PLN wynosi 4.45.

Tutaj także aktualnie mamy do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli waluta europejskiej wspólnoty nadal będzie tracić do polskiej, już wkrótce jej kurs może ponownie znaleźć się poniżej 4.41 PLN.

Jeżeli jednak, kurs euro powróci do wczorajszych wzrostów, to w ujęciu średnioterminowym może nas czekać rajd EUR/PLN do okolic 4.50.

Wykres kursu EUR/PLN

Kurs funta szterlinga wynosi 5.12 PLN

Funt szterling również wczoraj zdecydowania umacniał się wobec złotówki. Brytyjska waluta zyskiwała do polskiej praktycznie cały dzień, przez co na koniec środowej sesji za 1 GBP płaciliśmy już 5.13 PLN.

Dziś w nocy funt szterling wyraźnie umacniał się wobec złotówki. W efekcie, tuż przed startem europejskiej sesji giełdowej za 1 GBP płaciliśmy 5.318 PLN. Następnie jednak to złoty zaczął dominować, dzięki czemu w tej chwili kurs brytyjskiej waluty sięga 5.12 PLN.

Obecnie na parze GBP/PLN również mamy do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli brytyjska waluta nadal będzie tracić do polskiej, już niebawem najprawdopodobniej czeka nas powrót kursu GBP poniżej 5.10 PLN.

Jeżeli jednak, kurs funta szterlinga powróci do wczorajszych wzrostów, to jeszcze w tym tygodniu może nas czekać atak na poziom 5.15 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Jaki jest kurs franka szwajcarskiego 19.10.2023?

Frank szwajcarski też w środę pokazał moc. Szwajcarska waluta zyskiwała do polskiej praktycznie cały dzień, przez co na koniec wczorajszej sesji za 1 CHF płaciliśmy już 4.70 PLN.

Dziś w nocy frank szwajcarski wyraźnie umacniał się wobec złotówki. W efekcie, tuż przed started europejskiej sesji giełdowej za 1 CHF płaciliśmy ponad 4.71 PLN. Następnie jednak to złoty zaczął dominować, dzięki czemu w tej chwili kurs szwajcarskiej waluty wynosi nieco ponad 4.69 PLN.

Obecnie na parze CHF/PLN też mamy do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli szwajcarska waluta nadal będzie tracić do polskiej, już wkrótce najprawdopodobniej czeka nas powrót kursu CHF poniżej 4.65 PLN.

Jeżeli jednak, kurs franka szwajcarskiego powróci do wczorajszych wzrostów, to jeszcze w tym tygodniu może nas czekać atak na poziom 4.72 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments