Kurs funta wynosi 5.12 zł. Ile płacimy za dolara?

Udostępnij

W piątek, 20 października główne światowe waluty cechował mieszany sentyment wobec złotówki. Ponadto, podczas piątkowej sesji mieliśmy do czynienia również z dość mocno ograniczoną zmiennością. Najbardziej wyróżnił się funt szterling, który zyskał do złotego 0,3%, czyli nieco ponad 1 grosz.

Dziś wśród głównych światowych walut wciąż mamy do czynienia z mieszanymi nastrojami. W efekcie, za funta szterlinga płacimy w tej chwili 5.12 PLN. Ile kosztuje euro 23.10.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Ile kosztuje dolar 23.10.2023?

Piątkowa sesja na parze walutowej USD/PLN upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Przez pierwsze 10 godzin piątku dolar umacniał się wobec złotówki. Jeszcze przed południem kurs amerykańskiej waluty przekraczał 4.22 PLN. Następnie dolar zaczął tracić do złotówki.

W efekcie, na koniec piątkowej sesji 1 USD kosztowało minimalnie powyżej 4.21 PLN. Po weekendowej przerwie para walutowa USD/PLN otworzyła się jednak prawie 3 grosze niżej. W godzinach nocnych dolar szybko odrobił straty. Od startu europejskiej sesji amerykańska waluta znów jednak osłabia się wobec polskiej.

W tej chwili za 1 USD płacimy około 4.205 PLN. Obecnie mamy do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli rozpoczęty dziś rano ruch będzie kontynuowany, kurs dolara amerykańskiego może w najbliższych dniach spaść do okolic 4.18 PLN.

Jeżeli jednak to strona popytowa znów zacznie dyktować tempo, w ujęciu średnioterminowym może nas czekać powrót amerykańskiej waluty do okolic 4.25 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Ile płacimy za euro 23.10.2023?

Na parze walutowej EUR/PLN w piątek także mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Przez pierwszą połowę piątku waluta europejskiej wspólnoty umacniała się wobec polskiej. W okolicach południa za 1 euro płaciliśmy prawie 4.47 PLN. Tuż po południu waluta europejskiej wspólnoty zaczęła jednak tracić do złotówki.

W efekcie, na koniec piątkowej sesji 1 euro kosztowało 4.46 PLN. W pierwszych godzinach poniedziałku kurs waluty europejskiej wspólnoty spadł do poziomu 4.44 PLN. Następnie para EUR/PLN zaczęła powoli piąć się w górę. W tej chwili za 1 euro płacimy niecałe 4.46 PLN.

Obecnie mamy do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli rozpoczęty dziś rano ruch będzie kontynuowany, kurs waluty europejskiej wspólnoty w ujęciu średnioterminowym może sięgnąć 4.50 PLN. Jeżeli jednak euro znów będzie pokazywać słabość, może nas czekać obniżka jego kursu nawet do okolic 4.41 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Kurs funta szterlinga wynosi 5.12 PLN

Piątkowa sesja na parze walutowej GBP/PLN również upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Przez pierwsze osiem godzin piątku kurs funta szterlinga osłabiał się wobec złotówki. Tuż przed startem europejskiej sesji, kurs brytyjskiej waluty spadł nawet do 5.09 PLN.

Kolejne godziny przebiegły jednak pod dyktando brytyjskiej waluty. W konsekwencji, na koniec piątku za 1 GBP płaciliśmy nieco ponad 5.12 PLN. Po weekendowej przerwie para GBP/PLN otworzyła się natomiast poniżej 5.10. W godzinach nocnych funt szterling szybko jednak odrobił straty.

Od startu europejskiej sesji brytyjska waluta wykazuje mieszany sentyment. W tej chwili za 1 GBP płacimy 5.12 PLN. Obecnie mamy zatem do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli dzisiejszy ruch wzrostowy będzie kontynuowany, już niebawem może nas czekać powrót kursu funta szterlinga powyżej 5.15 PLN.

Jeżeli jednak brytyjska waluta znów będzie pokazywać słabość, jej kurs może znów znaleźć się poniżej 5.09 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Jaki jest kurs franka szwajcarskiego 23.10.2023?

Na parze walutowej CHF/PLN też w piątek mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Przez pierwsze 9 godzin piątku frank szwajcarski wyraźnie umacniał się wobec złotówki. Tuż po starcie europejskiej sesji szwajcarska waluta zdołała się nawet znacząco zbliżyć do poziomu 4.74 PLN.

Następnie frank szwajcarski zaczął tracić do złotówki. W efekcie, na koniec piątkowej sesji 1 CHF kosztowało 4.72 PLN. Po weekendowej przerwie para CHF/PLN otworzyła się jednak ponad 3 grosze niżej. Następnie, kurs szwajcarskiej waluty zdołała błyskawicznie powrócić powyżej 4.71 PLN.

Od rana na tej parze walutowej dominuje zaś mieszany sentyment. W tej chwili 1 CHF kosztuje 4.71 PLN. Jeśli dzisiejszy ruch wzrostowy będzie kontynuowany, jeszcze przed startem jutrzejszej sesji kurs franka szwajcarskiego może powrócić powyżej 4.72 PLN.

Jeżeli jednak szwajcarska waluta znów będzie pokazywać słabość, jej kurs w ujęciu średnioterminowym może znów znaleźć się poniżej 4.68 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również