Kurs funta wynosi 5.11 zł. Ile płacimy za dolara?

Udostępnij

W czwartek, 2 listopada główne światowe waluty wyraźnie osłabiły się względem złotówki. Najbardziej wyróżnił się frank szwajcarski, który stracił do złotego aż 1%, czyli nieco ponad 4 grosze.

Dziś zaś główne światowe waluty powoli zyskują wobec złotego. W efekcie, za funta szterlinga płacimy obecnie 5.11 PLN. Ile kosztuje dolar amerykański 3.11.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Ile kosztuje dolar 3.11.2023?

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez większą część czwartku dolar amerykański wyraźnie tracił do złotówki. Wczesnym popołudniem za 1 USD płaciliśmy zaledwie niecałe 4.17 PLN.

Następnie amerykańska waluta zaczęła się umacniać względem złotego. W efekcie, na koniec dnia 1 dolar kosztował niecałe 4.185 PLN. Dziś w nocy amerykańska waluta znów niespodziewanie osłabiała się względem polskiej. W godzinach porannych za 1 USD płaciliśmy mniej niż 4.18 PLN.

Następnie dolar amerykański zaczął zyskiwać wobec złotego. W tej chwili kurs amerykańskiej waluty nieznacznie przekracza 4.19 PLN. Mamy więc obecnie do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli dolar zdoła kontynuować rozpoczęty dziś rano ruch wzrostowy, już wkrótce kurs USD może powrócić powyżej 4.22 PLN.

Jeżeli jednak to złotówka znów zacznie dominować na rynku, już niebawem może nas czekać kolejny spadek kursu dolara poniżej 4.17 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Ile płacimy za euro? 3.11.2023?

Na parze walutowej EUR/PLN czwartek upłynął pod znakiem słabości euro. Waluta europejskiej wspólnoty traciła bowiem do polskiej praktycznie przez cały dzień. W efekcie, na koniec wczorajszej sesji za 1 euro płaciliśmy nieco ponad 4.44 PLN. Dziś jednak waluta europejskiej wspólnoty wyraźnie umacnia się wobec złotówki.

W tej chwili za 1 euro płacimy już 4.456 PLN. Jeśli para walutowa EUR/PLN zdoła kontynuować swój rajd wzrostowy, jeszcze dziś kurs waluty europejskiej wspólnoty może powrócić w okolice 4.47 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

 

Kurs funta szterlinga wynosi 5.11 PLN

Wczorajsza sesja na parze walutowej GBP/PLN upłynęła z kolei pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że przez większą część czwartku funt szterling wyraźnie tracił do złotówki. Wczesnym popołudniem za 1 GBP płaciliśmy niecałe 5.09 PLN.

Następnie brytyjska waluta niespodziewanie zaczęła się umacniać względem złotego. W efekcie, na koniec dnia 1 funt szterling kosztował niecałe 5.11 PLN. Dziś w nocy brytyjska waluta jednak osłabiała się względem polskiej. Tuż po godzinie 2:00 za 1 GBP płaciliśmy mniej niż 5.10 PLN.

Następnie funt szterling zaczął zyskiwać wobec złotego. W tej chwili kurs brytyjskiej waluty wynosi 5.11 PLN. Mamy więc obecnie do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli funt szterling zdoła kontynuować rozpoczęty dziś ruch wzrostowy, już wkrótce kurs GBP może powrócić powyżej 5.14 PLN.

Jeżeli jednak to złotówka znów zacznie dominować na rynku, w przyszłym tygodniu może nas czekać kolejny spadek kursu funta szterlinga poniżej 5.08 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Ile kosztuje frank szwajcarski 3.11.2023?

Na parze walutowej CHF/PLN w czwartek mieliśmy zaś do czynienia z silnym ruchem w jednym kierunku. Otóż, frank szwajcarski pokazał słabość. CHF praktycznie przez cały dzień traciło do PLN, przez co na koniec wczorajszej sesji kurs szwajcarskiej waluty wyniósł 4.62 PLN.

Co więcej, dziś w nocy frank szwajcarski nadal osłabiał się względem złotego. We wczesnych godzinach porannych za 1 CHF płaciliśmy około 4.615 PLN. Następnie szwajcarska waluta zaczęła zyskiwać wobec polskiej. W efekcie, w tej chwili za 1 franka płacimy 4.625 PLN.

Mamy więc aktualnie do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją. Jeśli szwajcarska waluta zdoła kontynuować rozpoczęty dziś rano ruch wzrostowy, w przyszłym tygodniu kurs CHF może powrócić powyżej 4.67 PLN.

Jeżeli jednak to złotówka znów zacznie dominować na rynku, to nawet jeszcze dziś kurs franka szwajcarskiego może, po raz pierwszy od sierpnia, przetestować poziom 4.61 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również