Kurs funta wynosi 4.97 zł. Ile płacimy za dolara?

Udostępnij

W poniedziałek, 20 listopada główne światowe waluty znacząco osłabiły się wobec złotówki. Najmocniej wyróżnił się frank szwajcarski, który stracił do polskiej waluty aż 1,3% czyli około 6 groszy.

Dziś główne światowe nadal osłabiają się wobec złotego. Zmienność jest jednak dość mocno ograniczona W efekcie, za funta szterlinga płacimy obecnie 4.97 PLN. Ile kosztuje euro 21.11.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Ile płacimy za dolara 21.11.2023?

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Najpierw, po weekendowej przerwie kurs dolara otworzył się nieznacznie powyżej 3.98 PLN. Przez pierwsze trzy godziny poniedziałku amerykańska waluta zyskiwała zaś do polskiej, aż udało jej się osiągnąć wartość 4.025 PLN.

Następnie to złotówka zaczęła pokazywać moc. W efekcie, na koniec dnia za 1 USD płaciliśmy nieco ponad 3.97 PLN. Dziś dolar amerykański nadal powoli traci wobec złotego. W tej chwili amerykańska waluta kosztuje około 3.966 PLN.

Jeśli para USD/PLN nadal będzie wyraźnie kierować się w dół, kurs dolara amerykańskiego już niebawem może spaść do tegorocznego minimum z lipca – poziomu 3.94 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Ile kosztuje euro 21.11.2023?

Na parze walutowej EUR/PLN poniedziałek także upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że po weekendowej przerwie kurs euro otworzył się w okolicach 4.376 PLN. W godzinach nocnych waluta europejskiej wspólnoty zyskiwała zaś do polskiej. Tuż przed startem europejskiej sesji 1 euro kosztowało już około 4.386 PLN.

Następne godziny poniedziałku upłynęły jednak pod dyktando złotówki. W efekcie, na koniec wczorajszej sesji kurs waluty europejskiej wspólnoty wynosił około 4.345 PLN. Dziś euro nadal powoli traci wobec złotego. W tej chwili za walutę europejskiej wspólnoty płacimy minimalnie ponad 4.34 PLN.

Jeśli para EUR/PLN nadal będzie wyraźnie kierować się w dół, kurs euro już w kolejnych godzinach może spaść do poziomu 4.33 PLN. Wartość ta stanowiła istotną barierę pod koniec 2019 i na początku 2020 roku.

Wykres kursu EUR/PLN

Kurs funta szterlinga wynosi 4.97 PLN

W poniedziałek na parze walutowej GBP/PLN również mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Okazuje się, że po weekendowej przerwie kurs funta szterlinga waluty otworzył się nieznacznie powyżej 4.99 PLN. Natomiast w godzinach nocnych brytyjska waluta zyskiwała zaś do polskiej.

Tuż przed startem europejskiej sesji 1 GBP kosztowało już około 5.014 PLN. Następnie, to złotówka zaczęła dominować. W efekcie, na koniec wczorajszej sesji za funta szterlinga płaciliśmy około 4.966 PLN. Dziś natomiast brytyjska waluta powoli umacnia się wobec polskiej.

W tej chwili 1 GBP kosztuje 4.97 PLN. Jeśli funt szterling nadal będzie zyskiwał do złotówki, szybki powrót kursu brytyjskiej waluty w okolice 4.99 PLN jest jak najbardziej realny.

Wykres kursu GBP/PLN

Ile wynosi kurs franka szwajcarskiego 21.11.2023?

Wczorajsza sesja na parze walutowej CHF/PLN też upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że po weekendowej przerwie kurs franka szwajcarskiego otworzył się w okolicach 4.514 PLN. Natomiast w godzinach nocnych szwajcarska waluta zyskiwała do polskiej.

Tuż przed startem europejskiej sesji 1 CHF kosztował już około 4.545 PLN. Następnie, złotówka zaczęła pokazywać moc. W efekcie, na koniec poniedziałku za franka szwajcarskiego płaciliśmy nieco ponad 4.49 PLN. Dziś szwajcarska waluta nadal powoli traci wobec złotego. W tej chwili 1 CHF kosztuje już około 4.486 PLN.

Jeśli para CHF/PLN nadal będzie wyraźnie kierować się w dół, kurs franka szwajcarskiego już wkrótce może nawet spaść do okolic 4.42 PLN. Poziom ten stanowił kluczowe wsparcie w czerwcu ubiegłego roku.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również