Kurs franka wynosi 4.76 zł. Ile płacimy za dolara?

frank szwajcarski

W poniedziałek, 9 października głównie światowe nieco osłabiły się względem złotówki. Wyjątkiem okazał się tutaj frank szwajcarski, który nieznacznie zyskał do złotego. Najbardziej wyróżniło się natomiast euro, którego kurs stracił do PLN 0,4%, czyli około 2 grosze.

Dziś główne światowe waluty nadal osłabiają się wobec złotówki, choć zmienność jest dość mocno ograniczona. W efekcie, za franka płacimy obecnie 4.76 PLN. Ile kosztuje euro 10.10.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Notowania dolara sięgają 4.31 PLN

W przypadku pary walutowej USD/PLN w poniedziałek mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Pierwsza połowa dnia upłynęła pod znakiem umacniania się dolara. Tuż po południu kurs amerykańskiej waluty sięgnął nawet 4.36 PLN. Kolejne godziny przebiegły już jednak pod dyktando złotówki.

W efekcie, na koniec poniedziałku za 1 USD musieliśmy zapłacić niecałe 4.32 PLN. Dziś w nocy zaś kurs dolara nieznacznie się umocnił. Od startu europejskiej sesji to jednak złotówka jest stroną dominującą. W konsekwencji, w tej chwili za kurs amerykańskiej waluty znajduje się w okolicach 4.31 PLN.

W takim przypadku trzeba brać pod uwagę dalsze osłabianie się dolara. Można zakładać, że jeszcze przed końcem dzisiejszej sesji kurs EUR/PLN może spaść do poziomu 4.30. Wartość ta stanowiła we wrześniu kluczowe wsparcie. Wybicie jej będzie więc niezwykle trudnym zadaniem.

Wykres kursu USD/PLN

Ile kosztuje euro 10.10.2023?

Na parze walutowej EUR/PLN także wczoraj mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Pierwsza połowa poniedziałkowej sesji upłynęła pod znakiem umacniania się euro. W okolicach południa kurs waluty europejskiej wspólnoty przekraczał nawet 4.58 PLN.

Druga część dnia przebiegła już jednak pod dyktando złotówki. W efekcie, na koniec poniedziałku za 1 euro musieliśmy zapłacić 4.56. Dziś w nocy waluta europejskiej wspólnoty zyskiwała do złotówki. Na starcie europejskiej sesji kurs EUR/PLN sięgał nawet 4.57. Następnie to polska waluta stała się stroną dominującą.

W konsekwencji, cena euro znajduje się już poniżej 4.56 PLN. Jeśli waluta europejskiej wspólnoty nadal będzie pokazywać słabość, w ujęciu średnioterminowym nadal powinna ona wyraźnie tracić do złotówki. W grę wchodzi tutaj nawet zejście do okolic 4.50 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Za funta szterlinga płacimy 5.27 PLN

W przypadku pary walutowej GBP/PLN też w poniedziałek mieliśmy do czynienia z mieszanym sentymentem. Pierwsza połowa dnia upłynęła pod znakiem umacniania się funta szterlinga. W okolicach południa kurs brytyjskiej waluty przekraczał nawet 5.30 PLN. Druga część poniedziałku przebiegła już jednak pod dyktando złotówki.

W efekcie, na koniec wczorajszej sesji za 1 GBP musieliśmy zapłacić 5.28 PLN. Dziś w godzinach nocnych brytyjska waluta zyskała jednak do złotówki, a jej kurs nad ranem sięgnął 5.29 PLN. Od startu europejskiej sesji to złotówka znów stroną dominującą. W konsekwencji, w tej chwili za 1 funta szterlinga płacimy już 5.27 PLN.

Warto zauważyć, że obecnie cena znajduje się na silnym wsparciu, które skutecznie wyhamowało spadki w drugiej połowie września. Jeśli stronie podażowej uda się je wybić, powinno nas czekać zejście do kolejnej istotne bariery – poziomu 5.25 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Kurs franka szwajcarskiego wynosi 4.76 PLN

Mieszany sentyment pojawił się wczoraj również na parze walutowej CHF/PLN. Otóż, pierwsza połowa poniedziałkowej sesji upłynęła pod znakiem umacniania się franka szwajcarskiego. Tuż po południu kurs szwajcarskiej waluty sięgnął nawet 4.79 PLN. Druga część dnia przebiegła już jednak pod dyktando złotówki.

W efekcie, na koniec wczorajszej sesji za 1 CHF musieliśmy zapłacić 4.76 PLN. Dziś w godzinach nocnych frank szwajcarski okazał się jednak mocniejszy od złotówki. Na starcie europejskiej sesji kurs szwajcarskiej waluty wyraźnie przekraczał nawet 4.77 PLN. Następnie to polska waluta stała się stroną dominującą.

W konsekwencji, za 1 CHF płacimy w tej chwili 4.76 PLN. Jeśli frank szwajcarski nadal będzie tracić do złotówki, już niebawem może nas czekać kolejny spadek jego kursu poniżej 4.75 PLN, a w ujęciu średnioterminowym – nawet zejście do okolic 4.70 zł.

 

Wykres kursu CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments