Dzień Inwestora Indywidualnego

Kurs franka wynosi 4.68 zł. Ile płacimy za euro?

Udostępnij

W środę, 17 stycznia główne światowe waluty nieznacznie umocniły się względem złotówki. Wyjątkiem okazał się frank szwajcarski, który osłabił się wobec polskiej waluty.

Dziś główne światowe waluty wciąż umacniają się wobec złotego. W efekcie, za 1 funta szterlinga płacimy obecnie 5.13 PLN. Ile kosztuje euro 18.01.2024? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Za dolara płacimy 4.05 PLN

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Okazuje się, że przez większą część środy dolar amerykański umacniał się względem złotówki. Tuż po godzinie 16:00 za 1 USD płaciliśmy około 4.064 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

Amerykańska waluta osłabiała się wobec polskiej aż do ostatnich minut środowej sesji. W efekcie, na koniec dnia 1 dolar kosztował już około 4.036 PLN. Dziś zaś amerykańska waluta zyskuje do polskiej. W tej chwili za 1 USD płacimy 4.05 PLN.

Jeśli para USD/PLN będzie w stanie kontynuować rajd wzrostowy, kurs dolara amerykańskiego, jeszcze przed końcem tego tygodnia, może znów sięgnąć 4.07 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Ile kosztuje euro 18.01.2024?

Na parze walutowej EUR/PLN środa także upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że przez większą część wczorajszej sesji euro umacniało się względem złotówki. Tuż po godzinie 16:00 kurs waluty europejskiej wspólnoty przekraczał 4.41 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

Kurs EUR/PLN konsekwentnie obniżał się aż do ostatnich minut środowej sesji. W efekcie, na koniec dnia za 1 euro płaciliśmy już 4.39 PLN. Natomiast dziś waluta europejskiej wspólnoty zyskuje do do polskiej. W tej chwili 1 euro kosztuje około 4.405 PLN.

Jeśli para EUR/PLN będzie w stanie kontynuować rajd wzrostowy, już wkrótce kurs waluty europejskiej wspólnoty może ponownie znaleźć się w okolicach 4.43 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Kurs funta szterlinga wynosi 5.13 PLN

W środę na parze walutowej GBP/PLN również mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Okazuje się, że przez większą część wczorajszej sesji funt szterling umacniał się względem złotówki. Tuż po godzinie 16:00 kurs GBP przekraczał 5.14 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

Brytyjska waluta osłabiała się wobec polskiej aż do ostatnich minut środowej sesji. W efekcie, na koniec dnia za 1 funta szterlinga płaciliśmy nieco ponad 5.11 PLN. Dziś zaś brytyjska waluta zyskuje do złotówki. W tej chwili 1 GBP kosztuje już 5.13 PLN.

Jeśli para GBP/PLN będzie w stanie kontynuować rajd wzrostowy, kurs funta szterlinga, jeszcze przed końcem tego tygodnia, może znów sięgnąć 5.14 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Za franka trzeba zapłacić 4.68 PLN

Wczorajsza sesja na parze walutowej CHF/PLN też upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że przez pierwszą połowę środy frank szwajcarski umacniał się względem złotówki. Po godzinie 11:00 za 1 CHF płaciliśmy już około 4.695 PLN. Następnie to złoty zaczął pokazywać moc.

Szwajcarska waluta osłabiała się wobec polskiej aż do ostatnich minut środowej sesji. W efekcie, na koniec dnia 1 frank kosztował już około 4.664 PLN. Natomiast dziś szwajcarska waluta zyskuje do złotówki. W tej chwili za 1 CHF płacimy 4.68 PLN.

Jeśli para CHF/PLN będzie w stanie kontynuować rajd wzrostowy, kurs franka szwajcarskiego, jeszcze przed końcem tego tygodnia, może ponownie przekroczyć 4.70 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również