Kurs franka wynosi 4.64 zł. Ile płacimy za euro?

Udostępnij

We wtorek, 7 listopada główne światowe waluty nieznacznie umocniły się względem złotówki. Wyjątkiem okazał funt szterling, który minimalnie stracił do polskiej waluty. Zmienność była jednak dość mocno ograniczona.

Dziś główne światowe nadal waluty zyskują wobec złotego. W efekcie, za franka szwajcarskiego płacimy obecnie 4.64 PLN. Ile kosztuje dolar amerykański 8.11.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Ile płacimy za dolara 8.11.2023?

Podczas wczorajszej sesji na parze walutowej USD/PLN mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Zacznijmy od tego, że przez większą część dnia dolar amerykański umacniał się wobec złotówki. Tuż po godzinie 15:00 kurs amerykańskiej waluty przekraczał 4.18 PLN. Następnie złoty zaczął pokazywać moc.

W efekcie, na koniec wtorku za 1 USD płaciliśmy nieco ponad 4.16 PLN. Dziś zaś amerykańska waluta wyraźnie umacnia się względem złotówki. W tej chwili 1 dolar kosztuje już około 4.186 PLN.

Jeśli kurs USD/PLN będzie w stanie kontynuować swój spektakularny rajd wzrostowy, już niebawem cena amerykańskiej waluty może powrócić powyżej 4.20 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Ile kosztuje euro 8.11.2023?

Na parze walutowej EUR/PLN wczorajszy dzień także upłynął pod znakiem zmiennych nastrojów. Okazuje się, że przez pierwsze godziny wtorku euro umacniało się wobec złotówki. Tuż przed startem europejskiej sesji giełdowej kurs waluty europejskiej wspólnoty przekraczał 4.46 PLN.

Kolejne godziny upłynęły zaś pod znakiem mieszanych nastrojów. Natomiast po godzinie 18:00 kurs EUR/PLN zaczął wyraźnie spadać. W konsekwencji, na koniec wtorkowej sesji za 1 euro płaciliśmy nieco ponad 4.45 PLN. Dziś zaś waluta europejskiej wspólnoty wyraźnie umacnia się względem złotówki.

W tej chwili 1 euro kosztuje około 4.465 PLN. Jeśli kurs EUR/PLN będzie w stanie kontynuować swój rajd wzrostowy, już wkrótce cena waluty europejskiej wspólnoty może powrócić w okolice 4.48 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Ile wynosi kurs funta szterlinga 8.11.2023?

Wczorajsza sesja na parze walutowej GBP/PLN również upłynęła pod znakiem zmiennych nastrojów. Zacznijmy od tego, że przez pierwsze godziny wtorku funt szterling umacniał się wobec złotówki. Tuż przed startem europejskiej sesji giełdowej kurs GBP przekraczał 5.14 PLN.

Kolejne godziny upłynęły zaś pod znakiem mieszanych nastrojów. Natomiast po godzinie 15:00 brytyjska waluta zaczęła wyraźnie osłabiać się względem polskiej. W efekcie, na koniec wtorkowej sesji za 1 funta szterlinga płaciliśmy 5.12 PLN. Dziś w nocy kurs GBP/PLN nadal się obniżał.

Na starcie europejskiej sesji kurs funta szterlinga minimalnie przekraczał 5.11 PLN. Następnie brytyjska waluta zaczęła pokazywać moc. W konsekwencji, w tej chwili 1 GBP kosztuje już niemal 5.13 PLN. Jak więc widzimy, obecnie mamy do czynienia z dość niejednoznaczną sytuacją.

Jeśli brytyjska waluta będzie w stanie kontynuować swój rajd, już niebawem kurs GBP może znów znaleźć się w okolicach 5.15 PLN. Jeżeli jednak para GBP/PLN zdoła powrócić do ruchu spadkowego, już wkrótce kurs funta szterlinga może ponownie spaść nawet do okolic 5.09 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Frank szwajcarski kosztuje 4.64 PLN

Na parze walutowej CHF/PLN we wtorek też mieliśmy do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Okazuje się, że przez pierwszą połowę wczorajszej sesji frank szwajcarski umacniał się wobec złotówki. W południe kurs szwajcarskiej waluty przekraczał 4.64 PLN. Następnie złoty zaczął pokazywać moc.

W efekcie, na koniec wtorkowej sesji za 1 CHF płaciliśmy około 4.625 PLN. Dziś zaś szwajcarska waluta wyraźnie umacnia się względem złotówki. W tej chwili 1 frank kosztuje już około 4.64 PLN.

Jeśli kurs CHF/PLN będzie w stanie kontynuować swój spektakularny rajd wzrostowy, już niebawem cena szwajcarskiej waluty może powrócić w okolice 4.66 PLN.

Wykres kursu CHF/PLN

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również