Kurs euro wynosi 4.64 zł. Ile płacimy za dolara?

euro

We wtorek, 3 października głównie światowe waluty nieznacznie umocniły się do złotówki. Najbardziej wyróżnił się dolar amerykański, którego kurs zyskał do PLN 0,4%, czyli około 2 grosze. Dziś główne światowe waluty nadal zyskują do złotówki, choć zmienność jest wyraźnie ograniczona.

W efekcie, za euro płacimy obecnie 4.64 PLN. Ile kosztuje funt szterling 4.10.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego:

Ile kosztuje dolar 4.10.2023?

Dolar pokazał wczoraj moc. Kurs amerykańskiej waluty zyskiwał do złotówki praktycznie przez cały dzień. Po południu udało mu się nawet pokonać kluczowy poziom oporu, przyjmujący wartość 4.415 PLN. Ostatecznie, na koniec środowej sesji za 1 USD płaciliśmy już prawie 4.42 PLN.

Dziś amerykańska waluta nadal umacnia się wobec złotówki. W tej chwili za 1 dolara musimy zapłacić już ponad 4.425 PLN. Jeśli po dzisiejszej decyzji Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych amerykańska waluta nadal będzie się umacniać wobec złotówki, już niebawem 1 USD może kosztować ponad 4.45 PLN.

Wykres kursu USD/PLN

Za euro płacimy 4.64 zł

Euro także okazało się wczoraj silniejsze od złotówki. Kurs waluty europejskiej wspólnoty piął się w górę aż do popołudnia. Dopiero po godzinie 18:00 cena EUR/PLN zaczęła spadać z okolic 4.63. Ostatecznie, na koniec środowej sesji za 1 euro płaciliśmy nieco ponad 4.62 PLN.

Dziś waluta europejskiej wspólnoty nadal umacnia się wobec złotówki. W tej chwili 1 euro kosztuje już 4.64 PLN. Warto zauważyć, że wartość ta w drugiej połowie września stanowiła kluczowy opór.

Jeśli po dzisiejszej decyzji Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych waluta europejskiej wspólnoty zdoła pokonać tę barierę, kurs euro najprawdopodobniej niebawem poszybuje do okolic 4.67 PLN.

Jeżeli jednak to złotówka dziś po południu będzie się umacniać, może nas czekać obniżka kursu europejskiej waluty, nawet do okolic 4.61 PLN.

Wykres kursu EUR/PLN

Notowania funta szterlinga przekraczają 5.34 zł

Funt szterling również umocnił się wczoraj względem złotówki. Pierwsza połowa środowej sesji przebiegła jednak pod znakiem mieszanego sentymentu i ograniczonej zmienności.

Dopiero po godzinie 13:00 brytyjska waluta zaczęła zyskiwać do złotówki. W okolicach godziny 18:00 kurs GBP/PLN przekraczał nawet 5.34. Wieczorem jednak funt szterling nieznacznie osłabił się względem złotówki, przez co na koniec dnia za 1 GBP musieliśmy zapłacić nieco ponad 5.33 PLN.

Dziś brytyjska waluta nadal umacnia się wobec złotówki. W tej chwili kurs funta szterlinga wyraźnie przekracza już 5.34 PLN. Jeśli po dzisiejszej decyzji Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych brytyjska waluta nadal będzie się umacniać wobec złotówki, jeszcze dziś 1 GBP może kosztować 5.36 PLN.

Wykres kursu GBP/PLN

Ile płacimy za franka szwajcarskiego?

W przypadku pary walutowej CHF/PLN mieliśmy wczoraj do czynienia ze zmiennymi nastrojami. Najpierw, w godzinach nocnych to frank szwajcarski wyraźnie zyskiwał względem złotówki. Udało mu się osiągnąć nawet poziom 4.80 PLN. Następnie, na starcie europejskiej sesji, szwajcarska waluta zaczęła mocno tracić do PLN.

W efekcie, w okolicach południa kurs CHF/PLN znalazł się w okolicach 4.78. W drugiej części sesji to frank szwajcarski znów był mocniejszy. Wieczorem jego cena zdołała nawet powrócić w okolice 4.80 PLN. Ostatnie godziny środy znów należały jednak do złotówki. W efekcie, na koniec sesji za 1 CHF płaciliśmy nieco ponad 4.79 PLN.

Dziś szwajcarska waluta nadal umacnia się wobec złotówki. W tej chwili kurs franka szwajcarskiego wyraźnie przekracza już ponad 4.80 PLN. Jeśli po dzisiejszej decyzji Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych szwajcarska waluta nadal będzie się umacniać wobec złotówki, już wkrótce 1 CHF może kosztować nawet 4.87 PLN.

Wykres CHF/PLN

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments